czwartek, 02 grudnia 2021r.

Zainspirowani sztuką

Autor: |

Pierwszą grupą, która odwiedziła wystawę pt. „Jesienna nuta twórczości”, znajdującą się w Galerii „Za Szybą” MOK, była klasa 3c ze Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać obrazy, ale też porozmawiać z ich autorką.

Ekspozycja to dzieła o różnorodnej tematyce, bo jak mówi Anna Witek, w duszy wiele jej gra. Opowiedziała więc trzecioklasistom, między innymi o bajkowych obrazkach, abstrakcjach, formach geometrycznych i kulistych, zabawie światłem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, dotyczących na przykład interpretacji prac, techniki malarskiej, wykorzystania wyobraźni, a także tego, co zrobić, kiedy coś nie wyjdzie tak jak planowaliśmy.

– Każda praca była dla nich bardzo ciekawa, ale też mieli własny sposób jej „odczytywania”. Bardzo się cieszę, że tacy młodzi ludzie zainteresowali się moją twórczością – mówi A. Witek.

Radości z odkrywania obrazów pani Anny nie da się przecenić. Uczniowie podkreślali, że podobały im się wszystkie.

– Po powrocie do szkoły, moi podopieczni zainspirowani słowami artystki stworzyli własne obrazy. Dziękujemy pani Ani za to ciekawe spotkanie i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy ją mogli gościć u siebie – mówi Beata Mojsym, wychowawczyni trzecioklasistów.

aw, fot. GŚ, SP nr 3

Artykuł przeczytano 442 razy

Last modified: 12 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?