sobota, 24 lutego 2024r.

Wyzwanie dla młodych ilustratorów

Autor: |

Do jego podjęcia zachęca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, która ogłosiła „Konkurs niebanalny twórczości Wisławy Szymborskiej”. Skierowany jest do osób wieku od 14 do 20 lat, ze Świdnika i terenu naszego powiatu.

Kategorie są dwie, do wyboru. Pierwsza to wykonanie projektu przykładowej strony z książki, czasopisma lub tomiku z tekstem Wisławy Szymborskiej. Na jednej stronie powinna zawierać tekst poetki oraz ilustrację do niego. Druga propozycja to wykonanie przykładowej strony z książki, czasopisma lub tomiku z tekstem własnego utworu lirycznego oraz ilustracji do tego tekstu.

Prace, formatu A4, mogą być wykonane dowolną techniką, za wyjątkiem obróbki cyfrowej i fotografii. Należy je złożyć do 16 czerwca, w MPBP.

– Serdecznie zapraszam młodzież do zabawy z twórczością Wisławy Szymborskiej w setną rocznicę jej urodzin. Konkurs jest „niebanalny”, bo liczy się pomysł, humor i indywidualne spojrzenie na twórczość Szymborskiej. Będą dobre nagrody! – zachęca Dorota Cieczek, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży MPBP.
Regulamin i dokumenty są dostępne na stronie:
https://bibliotekaswidnik.pl/aktualnosc-142-konkurs_niebanalny_tworczosci_wislawy.html

Wspólne świętowanie

Biblioteka ma też inną propozycję. Zaprasza do wspólnego świętowania setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, tworząc tak jak ona – kolaże z wycinków z gazet, z fragmentów zdjęć, starych ilustracji i własnej zupełnie zaskakującej twórczości. Mogą być małe lub duże, kolorowe albo bure, wykonane markerem, długopisem lub drukiem. Prace można przynosić do MPBP do końca czerwca. Zostaną zaprezentowane 2 lipca, w dzień urodzin noblistki.

aw

 

 

Artykuł przeczytano 554 razy

Last modified: 29 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »