czwartek, 29 października 2020r.

Wystartują podniebne zmagania

Autor: |

26 września zapowiada wielkie emocje dla fanów lotnictwa. Na lotnisku świdnickiego aeroklubu odbędą się coroczne zawody samolotowe na celność lądowania.

Zadaniem uczestników będzie wylądowanie jak najbliżej kilkumetrowej taśmy rozłożonej na pasie startowym. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary.

W tym roku konkurencje rozgrywane będą na samolotach własnych, a także zapewnionych przez Aeroklub Świdnik. Piloci, którzy nie latają samodzielnie lub nie posiadają ważnej licencji, będą mogli wystartować z tzw. bezpiecznikiem. Po raz pierwszy na pasie startowym pojawi się także szybowiec.

– Podczas tegorocznych zawodów rozegramy również konkurencję na szybowcu PW-6. Nasze lotnisko nie sprzyja takim maszynom, ale po testach zdecydowaliśmy, że podejmiemy próbę. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa kolegów z innych aeroklubów i ośrodków szkolenia – mówi Krzysztof Janusz, dyrektor świdnickiego aeroklubu.

Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji mogą zgłaszać się do 24 września. Wystarczy wysłać email z dopiskiem „zawody” na adres aeroklubswidnik@interia.pl.

Początek zawodów przewidziany jest na godz. 10.00. Organizator uprzedza jednak, aby na miejscu pojawić się nieco wcześniej celem uniknięcia problemów z wejściem. W razie niesprzyjającej aury, możliwe jest przesunięcie imprezy z soboty (26.09) na niedzielę (27.09).

ao, fot. Aeroklub Świdnik

Artykuł przeczytano 156 razy

Last modified: 9 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?