środa, 27 stycznia 2021r.

Wypoczywają w mieście

Autor: |

W poniedziałek uczniowie w całej Polsce rozpoczęli ferie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dzieci i młodzież spędzają czas w swoich domach. By dwutygodniowa przerwa od nauki nie wiązała się jednak wyłącznie z atrakcjami, które można zorganizować w domowym zaciszu, świdnickie podstawówki zaprosiły swoich wychowanków na półkolonie. Wszystkie odbywają się w reżimie sanitarnym.

W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku atrakcje dla uczniów z klas I-IV zapewniły Szkoły Podstawowe nr 4 i 5. W pierwszym turnusie półkolonii z SP nr 4 wzięło udział 12 osób. Na dzieci czekały gry planszowe i edukacyjne, zajęcia językowe, matematyczne, komputerowe i sportowe.  Nie brakowało wypoczynku na świeżym powietrzu oraz zajęć, podczas których uczniowie rozwijali talenty artystyczne.

Wiele w tym tygodniu działo się również w SP nr 5, gdzie powstały dwie, liczące po 12 osób grupy. Podobnie, jak ich koledzy i koleżanki z „Czwórki”, dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, zajęciach integracyjnych oraz rozwijających umiejętności sportowe i plastyczne. Obie placówki zorganizują także spotkania w drugim tygodniu ferii. Na półkolonie zapraszają również Szkoły Podstawowe nr 3 i 7.

– Zainteresowanie zajęciami było spore. Mamy dobre zaplecze sportowe, więc dzieci będą z niego korzystać. Nauczyciele przygotują też zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne oraz gry i zabawy – wymienia Piotr Bogusz, dyrektor SP nr 7. – Chcemy również, żeby uczniowie mieli możliwość wykupienia w czasie ferii obiadów.

Z kolei w SP nr 3 powstaną grupy sportowe oraz artystyczne, gdzie dzieci będą brały udział w warsztatach plastyczno-teatralnych.

Galeria zdjęć z pierwszego tygodnia zimowego wypoczynku w SP nr 4 i 5 dostępna jest na stronie www.glosswidnika.pl

af

Artykuł przeczytano 142 razy

Last modified: 7 stycznia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?