czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wyjątkowy gość na Charytatywnym Biegu Mikołajkowym

Autor: |

Jego pomocnicy przebiegną 5 km, by w ten sposób okazać wsparcie dla 10-letniej Alicji Wieczorek, niewidomej dziewczynki z porażeniem mózgowym. On natomiast zostanie w Miejskim Ośrodku Kultury, by przywitać się z dziećmi, które także przyjdą pomóc Ali. Podczas X Charytatywnego Biegu Mikołajkowego wszyscy chętni spotkają się ze świętym Mikołajem.

Wyjątkowy gość będzie czekał na dzieci 2 grudnia, od godz. 12:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Dodatkowo przygotowano mnóstwo innych atrakcji, m.in. malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, kiermasz ciast, zabawek i świątecznych rozmaitości. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na leczenie Ali. W MOK wystąpią też zespoły z SDK.

Zapisz się na bieg

Osoby, które chciałyby wystartować w biegu, ale jeszcze się nie zapisały, wciąż mają na to szansę. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada, do godz. 23:59 przez stronę frslublin.pl. Po tym terminie zapisy będą możliwe jedynie 1 grudnia, w godz. 17:00-20:00 w biurze zawodów zlokalizowanym w MOK. Warunkiem będzie jednak niewyczerpanie się limitu, który w tym roku wynosi 700 miejsc. Regulamin dostępny jest na stronie biegajacyswidnik.pl.

Bieg zaplanowano na 2 grudnia, na godz. 16.00. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km.

Przekaż przedmioty na kiermasz

Osoby, które chciałyby dorzucić swoją cegiełkę i wspomóc Alę, mogą oddać zabawki, puzzle, gry, książki, pluszaki, ozdoby i stroiki świąteczne albo rękodzieło. Rzeczy powinny być kompletne, niezniszczone i czyste. Aby je przekazać, wystarczy skontaktować się z organizatorem. Można to zrobić mailowo, pisząc na adres: kontakt@biegajacyswidnik.pl lub telefonicznie: 602 608 447 (pani Basia), 510 375 552 (p. Ania).

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegający Świdnik, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Waldemar Jakson i starosta Łukasz Reszka.

af

Artykuł przeczytano 415 razy

Last modified: 24 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content