piątek, 26 lutego 2021r.

Wybierz coś dla siebie

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do oglądania wystaw i spektakli oraz udziału w konkursach. Szczegółowe informacje o imprezach znajdują się na stronie www.mok.swidnik.pl, w zakładce „Wydarzenia”.

– spektakl „Kłamstwo”

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Wystąpią: Anna Korcz, Adriana Kalska, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes. Za reżyserię odpowiada Wojciech  Malajkat.

Spektakl został zaplanowany na 28 lutego, o godz. 17.00 i 19.00. Są jeszcze wolne miejsca. Bilety w cenie 60 zł (grupowy), 65 zł (ulgowy) i 70 zł (normalny) do kupienia w kasie kina Lot lun na stronie Kup bilet | Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (mok.swidnik.pl). Zakupione w ubiegłym roku bilety zachowują swoją ważność.

– wystawa „Kreski i kreseczki”

Do 12 marca, w galerii „Za szybą” można podziwiać prace zmarłego niedawno artysty, Roberta Znajomskiego. Rysunki to charakterystyczne linie i płaszczyzny, a każda kreska jest w nich dokładnie przemyślana. Ich tematykę stanowią katedry, postacie i ulotne anioły. Zgodnie z reżimem sanitarnym, w galerii może przebywać maksymalnie 7 osób. Dzieła są też dostępne online, na stronie MOK.

– XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Święta Wielkiej Nocy”

Tematem są „Wielkanocne obrzędy religijne i rodzinne – tradycja i współczesność”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci od 5. roku życia oraz dorośli. Ich zadaniem jest przygotowanie jednej pracy w dowolnej technice. Dzieło, wraz z kartą uczestnictwa, należy złożyć w MOK, w dniach 15- 17 marca,w godz. 8.00 – 19.00 lub przesłać pocztą, w nieprzekraczalnym terminie do 17 marca.

– 40. Mały Konkurs Recytatorski

Turniej powiatowy odbędzie się 18 kwietnia, o godz. 16.00, w sali kameralnej Centrum Kultury. Repertuar to jeden wiersz lub fragment prozy, o dowolnej tematyce, nieprezentowany w innych konkursach. Czas występu nie powinien przekroczyć 3 min. dla uczniów klas I-VI i 5 min. dla uczniów klas VII-VIII.

aw

Artykuł przeczytano 72 razy

Last modified: 16 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?