sobota, 24 lutego 2024r.

Wiosenny marsz dla zdrowia

Autor: |

Tym razem miłośnicy nordic walking wyruszyli, by wesprzeć Oskara Adamiaka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 5, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Na starcie przy kinie „Lot” stawiło się ponad 20 osób.

Po rozgrzewce, poprowadzonej przez instruktor Magdalenę Kielar, kijkarze pomaszerowali do Lasu Rejkowizna. Leśnymi ścieżkami przemierzyli tradycyjną, około 5-kilometrową trasę, pracując nad kondycją i łapiąc oddech po tygodniu codziennych obowiązków. Później odpoczywali przy ognisku, częstując się czerwonym barszczem, pasztecikami i pieczoną kiełbaską.

– Pogoda dopisuje, humory również, niczego więcej nam nie trzeba. Cieszymy się, że łączymy przyjemne z pożytecznym, czyli aktywność na świeżym powietrzu z pomaganiem innym – mówili uczestnicy, wśród których znaleźli się nie tylko świdniczanie, ale również goście z Ludwina i Lublina.

Organizatorem marszu, podczas którego można było wrzucić do puszki datek na rzecz Oskara, była Fundacja Ogrody Kultury bez Barier we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Przypominamy, że jutro odbędą się kolejne odsłony akcji charytatywnej pod hasłem „Pomaganie jest proste”. O godz. 11.00, w holu kina rozpocznie się kiermasz ciast i stroików świątecznych oraz loteria fantowa. O godz. 13.30, w sali kameralnej MOK wystąpią: Łukasz Jemioła, Maja Piotrowicz, Natalia Rabczuk, Maksymilian Belniak, Kornel Łakomy, grupy Agat, Onyx, Diament i Szafirki Świdnickiego Zespołu Baletowego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury, artyści ze szkoły tańca Jazzymotion Studio w Lublinie, Iga Najda, uczniowie SP nr 5 z grupą taneczną Spółdzielczego Domu Kultury oraz z repertuarem muzycznym. Zaplanowano także licytacje różnych przedmiotów. Cegiełki wsparcia o wartości 20 zł, które uprawniają do wejścia na koncert, można odbierać w kasie kina „Lot”.

Akcję wspierają: Szkoła Podstawowa nr 5 i Rada Rodziców SP nr 5, Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, Dzienny Dom Seniora, Nadleśnictwo Świdnik, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”, świdnicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Świdniku, Anna Witek, PSONI Koło w Świdniku, Klub Seniora w Świdniku, Społem PSS w Świdniku, Zespół Przedszkoli nr 1, MKS Avia Świdnik, cukiernia „Pychotka”, Pegimek, PEC, Remondis, Szczepanówka, fotograf Daniel Drobik, Stowarzyszenie IUVO Lublin.

Patronat honorowy nad wydarzeniami sprawuje burmistrz Waldemar Jakson.

« z 2 »
« z 2 »

Artykuł przeczytano 1408 razy

Last modified: 25 marca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »