sobota, 02 grudnia 2023r.

Wiewiórki zostały przedszkolakami

Autor: |

To było wyjątkowe wydarzenie dla maluchów z Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej działającego w Zespole Przedszkoli nr 1 w Świdniku. Grupa Wiewiórek została uroczyście przyjęta w poczet przedszkolaków.

Było dużo strachu trochę łez, a przede wszystkim cała masa radości podczas wspólnej zabawy, ponieważ dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się przez minione dwa miesiące.
– Rodzice usłyszeli wierszyki i piosenki, których maluchy uczyły się od początku roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały też wspaniałą wspólną zabawę. Jednym słowem pokazały, co przedszkolak potrafi. Było to dla nich ważne i trudne wydarzenie i bardzo to wszystko przeżywały – mówi Katarzyna Kowalska, jedna z wychowawczyń grupy Wiewiórek.
Obok swoich umiejętności maluchy pokazały podczas jednej z piosenek nowe pomoce dydaktyczne, które aktualnie wprowadza Przedszkole nr 2.
– Dzieci zaśpiewały piosenkę „Jamniczek” z użyciem SIgumy. To doskonała i rozwijająca sensoryczna zabawa. Jesteśmy po szkoleniu i warsztatach na temat muzycznych zabaw sensorycznych z wykorzystaniem SIgumy i staramy się iść w stronę sensoryki – podkreśla Katarzyna Kowalska.
Czego życzyć w tym dniu przedszkolakom i ich rodzicom?
– Maluchom jak najwięcej radości, a rodzicom przede wszystkim radości z rozwoju dzieci i z obserwowania jak z maluszków stają się prawdziwymi przedszkolakami – życzy Katarzyna Kowalska.

« z 3 »

Artykuł przeczytano 1146 razy

Last modified: 15 listopada, 2022

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »