piątek, 23 lutego 2024r.

Wielkanoc oczami lubelskich artystów

Autor: |

W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się rozdanie nagród w XV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”.

Zgromadzonych w galerii „Za Szybą” przywitała Katarzyna Lis, zastępca dyrektora MOK: – Cieszymy się, że tak licznie przybyliście na rozdanie nagród. W tym roku na konkurs wpłynęło 536 prac. Są to pisanki, palmy wielkanocne i obrazy malarskie. Zanim przejdziemy do odczytania nazwisk  nagrodzonych i wyróżnionych, wszystkim bardzo dziękuję za udział w konkursie. Jak co roku, udowadniacie nam, jak wielki macie talent, a Wielkanoc widziana waszymi oczami jest pełna kolorów i nadziei.

Na konkurs zgłaszano prace w następujących kategoriach: palma wielkanocna, stroik wielkanocny oraz prace malarskie o tematyce świątecznej. Zostały one wykonane przez osoby w przedziale wiekowym „od przedszkola do seniora”. Prace nadesłano z różnych placówek oświatowych i kulturalnych, a także indywidualnie.

Jury w składzie Anna Wybierzyńska (instruktor w Fundacji „Między Nami” z Krężnicy Jarej) oraz Tomasz Caban (instruktor w Fundacji „Między Nami”) nagrodziło dzieła najciekawsze pod względem artystycznym i samodzielności wykonania: – Urzekła nas niezwykła pomysłowość oraz zastosowanie niespotykanych materiałów, technik i kolorystyki.

– Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz udekorowanie naszej galerii. Mamy przez chwilę bardzo kolorowo i świątecznie – powiedziała Renata Szuryga z MOK. Dodała: – Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt. Już dziś zapraszamy też do udziału w kolejnych konkursach.

Protokół z obrad dostępny jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Artykuł przeczytano 704 razy

Last modified: 6 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »