W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się w piątek rozstrzygnięcie XX Powiatowego Konkursu plastycznego „Czyste powietrze – krajobraz pełen zieleni”. Konkurs już od 20 lat organizowany jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku.
– Witam wszystkich serdecznie na rozstrzygnięciu jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu plastycznego – zaczęła spotkanie Elżbieta Krupa dyrektor SOSW. Dodała: – Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Dzięki uprzejmości dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury możemy spotkać się w tym miejscu, za co bardzo dziękujemy.
Wydarzenie zgromadziło dzieci i młodzież oraz nauczycieli ze szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego.
Konkurs z tradycją
– W ciągu 20 lat dołączyły do nas wszystkie szkoły z powiatu, z którymi współpracujemy w ramach konkursu i innych działań. Tematyki zmagań były różne, a w tym roku tematem przewodnim jest czyste powietrze. Prace, które do nas wpłynęły, odzwierciedlają poruszane zagadnienie, są ponadto pięknie i starannie wykonane – powiedziała E. Krupa.
Z okazji jubileuszowej edycji przedstawiciele placówek, które włączyły się w działania przez wszystkie lata organizowania konkursu, odebrali drzewka, które ozdobią teren wokół ich szkół. Rośliny trafiły do: SP w Jackowie, SP nr 5, SP nr 4, SP w Siostrzytowie, SP w Mełgwi, SP w Biskupicach, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych, SP w Piaskach, SP w Dominowie, SP nr 7, SP w Trawnikach, SP w Krępcu, SP w Oleśnikach, SP w Krzesimowie, SP w Rybczewicach oraz SP w Dorohuczy. Do SP nr 3 trafił także czujnik powietrza, ponieważ to z tej placówki zgłoszono największą ilość prac. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Zanim odczytano protokół posiedzenia jury, zebrani gości obejrzeli prezentację na temat ekologicznych działań podejmowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Świdniku, a także wysłuchali krótkiego wykładu Jana Nowickiego. Podczas swojej prelekcji zwrócił on uwagę na zjawiska, które dzieją się w środowisku, mając bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi. Był także czas na pytania.
Spotkanie zwieńczył występ Zespołu Tańca Współczesnego Ambarass ze Spółdzielczego Domu Kultury w Świdniku, pod kierownictwem Edyty Sochy.
Wyróżnieni
Jury, w składzie: Elżbieta Krupa (dyrektor SOSW), Beata Konieczniak (Starostwo Powiatowe), Damian Harmasz (Starostwo Powiatowe) oraz Justyna Legocka (SP nr 3), po przeglądzie 134 prac plastycznych, postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach oraz dwie nagrody specjalne.
Klasy I-III:
Franciszek Matejek (SP nr 4)
Oliwier Fijałkowski (SP nr 3)
Seweryn Mojsym (SP nr 3)
Ewa Dyszczak (SP nr 7)
Kornelia Kowalczuk (SP w Krępcu)
Klasy IV-VIII:
Lena Dzwonkowska (SP w Jackowie)
Nicole Musiej (SP w Oleśnikach)
Miłosz Koziej (ZPO w Trawnikach)
Szkolnictwo specjalne:
Julia Pasternak (SOSW w Świdniku)
Olaf Sosiński (SOSW w Świdniku)
Oskar Latała (SOSW w Świdniku)
Nagroda Starosty Powiatu Świdnickiego:
Lena Kułaga (SP w Dominowie)
Nagroda Dyrektora SOSW w Świdniku:
Julia Żołędź (SP nr 3).
pś
Artykuł przeczytano 1029 razy
Last modified: 28 kwietnia, 2023