piątek, 23 lutego 2024r.

Wieczór z mistrzem akordeonu

Autor: |

Przed nami druga odsłona projektu „Zacznij od Bacha. Klasycznie u Świętej Kingi”. 25 czerwca, w parafii pw. św. Kingi usłyszymy akordeonistę Marcina Wyrostka i jego zespół.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca tej uczelni, zwycięzca II edycji programu telewizyjnego „Mam talent”, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów, założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show w Świdniku zaprezentuje, między innymi, utwory takich kompozytorów, jak:  Jan Sebastian Bach, Wojciech Kilar i Wolfgang Amadeusz Mozart. Wstęp na muzyczny wieczór z wirtuozem akordeonu jest bezpłatny.

Projekt „Zacznij od Bacha. Klasycznie u Świętej Kingi”, którego autorem jest Stowarzyszenie Świętej Kingi, zgłoszono do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na inicjatywę zagłosowało 640 osób, dzięki czemu znalazła się na 9 miejscu wśród pomysłów przyjętych do realizacji. Pierwszy koncert odbył się 14 maja, a na scenie wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej pod dyrekcją Dominika Mielki.

Cykl odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Waldemara Jaksona. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

aw, fot. Facebook/Marcin Wyrostek

Artykuł przeczytano 506 razy

Last modified: 19 czerwca, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »