piątek, 01 marca 2024r.

Więcej miejsca dla firm

Autor: |

Już niebawem ratusz będzie poszukiwał chętnego do kupna dwóch działek przy ul. Drewnianej. Teren jest położony przy drodze wyjazdowej w kierunku Lublina. Władze miasta liczą na zainteresowanie firm i na dobrą cenę.

Jeszcze do niedawna okolice ul. Drewnianej były bardzo spokojnym zakątkiem, położonym z daleka od miejskiego zgiełku. Sytuacja zmieniła się po budowie nowego wjazdu do Świdnika, czyli al. Jana Pawła II. Okolicą zaczęli interesować się inwestorzy. Przedstawiciele ratusza uznali więc, że to dobry czas na sprzedaż dwóch działek położonych w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Drewnianej z al. Jana Pawła II. Chodzi o ponad 1,6 hektarowy teren. Zanim zapadła decyzja o jego sprzedaży, urzędnicy rozpoczęli wprowadzanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru.

– Dotąd na tych działkach można było zlokalizować działalność usługową oraz, między innymi, wybudować szkołę – wylicza Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Doszliśmy jednak do wniosku, że w tym miejscu bardziej potrzeba terenów usługowych i przeznaczonych na potrzeby handlu niż oświatowych. Dlatego rozszerzyliśmy te funkcje.
Miejski teren został również wyceniony przez rzeczoznawcę. Jego wartość szacunkowa to ponad 3,3 mln zł. W miniony czwartek na sprzedaż zgodziła się Rada Miasta. Zanim zostanie ogłoszony przetarg, prawo pierwokupu będą mieć obecni użytkownicy tego terenu. Przedstawiciele ratusza liczą na zainteresowanie przedsiębiorców.

– Działki zostały połączone. Są położone w bardzo atrakcyjnym miejscu. W tym rejonie mogą powstać sklepy, również te o większych powierzchniach, czy choćby stacja benzynowa. W tej części miasta brakuje takich inwestycji. Warto również przypomnieć, że po wybudowaniu al. NSZZ „Solidarność” ruch na al. Jana Pawła II zapewne jeszcze się zwiększy – tłumaczy M. Dmowski.
Miejskie tereny zostaną wystawione na licytację najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Artykuł przeczytano 1805 razy

Last modified: 21 lipca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »