czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wesoło śpiewajmy…

Autor: |

Poświąteczny czas to doskonała okazja do spotkań nie tylko w rodzinnym gronie oraz wspólnego kolędowania. Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie św. Kingi, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna i Centrum Usług Społecznych zapraszają więc do udziału w wydarzeniach związanych z bożonarodzeniową tradycją.

Trzecie Świdnickie Kolędowanie

26 grudnia mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję, już po raz trzeci, uczestniczyć w „Świdnickim Kolędowaniu”. Na plac Konstytucji 3 maja, w godz. 16.00-18.00, zaprasza ich Centrum Usług Społecznych.

W programie wydarzenia znalazły się, między innymi: życzenia od przedstawicieli władz miasta i CUS,  wspólne kolędowanie prowadzone przez zespół Rewelersi i świdnicką młodzież, jasełka, ubieranie choinki, „żywa stajenka”. Słowo „O tradycji Świąt Bożego Narodzenia” wygłosi ks. Andrzej Krasowski, proboszcz parafii kościoła pw. NMP Matki Kościoła, który poświęci również opłatek, by mieszkańcy mogli wspólnie się nim podzielić. Organizatorzy zaplanowali także zimne ognie zapalane od ogniska, poczęstunek wigilijny (czerwony barszczyk, pierogi itp.) oraz bezpłatne śpiewniki dla świdniczan. Na plac przybędzie św. Mikołaj, który najmłodszym uczestnikom rozda cukierki.

AKTUALIZACJA, 26 GRUDNIA, GODZ. 15:35 – Ważna wiadomość dla osób które planowały dziś udać się na plac Konstytucji na Trzecie Świdnickie Kolędowanie. Wydarzenie organizowane przez Centrum Usług Społecznych zostało przełożone na piątek, na godz. 18:00.

Świąteczny duet

Kolędowe ostatki u świętej Kingi to już wieloletnia tradycja. Stowarzyszenie i chór noszące imię patronki parafii przygotowują je co roku, zapraszając wspaniałych gości. Tym razem będą nimi Kayah oraz Marcin Wyrostek i Ethno Coloriage. Wspólnie wykonają najpiękniejsze utwory związane z Bożym Narodzeniem.

Muzyczne spotkanie odbędzie się 27 grudnia, o godz. 19.00, w parafii pw. Św. Kingi. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Świętej Kingi i Miejski Ośrodek Kultury. Wydarzenie, nad którym patronat objął burmistrz Waldemar Jakson, realizowane jest ze środków świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny.

Przez muzykę do serca

28 grudnia, o godz. 18.00, w galerii Biblioteki przy ul. Niepodległości 13 odbędzie się  koncert zespołu Noira pt. „Niech kolęda płynie” w ramach spotkań „Przez muzykę do serca”. „Noira” to kameralny zespół wokalno-instrumentalny, składający się z miłośników śpiewu wielogłosowego i harmonii tworzonej a capella oraz z towarzyszeniem instrumentów. Działająca pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury grupa prezentuje różnorodny repertuar w autorskich aranżacjach tworzonych przez doświadczonego dyrygenta, pasjonata muzyki i nietuzinkowych interpretacji – Rafała Palutkiewicza.

Koncert Bożonarodzeniowy

30 grudnia Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w kościele pw. NMP Matki Kościoła. O oprawę muzyczną mszy św. o godz. 18.00 zadba Helicopter Brass Orchestra, a bezpośrednio po nabożeństwie najpiękniejsze kolędy świata usłyszymy w wykonaniu HBO, zespołu wokalno-instrumentalnego Noira oraz Chóru męskiego Arion.

aw, mk

 

 

 

Artykuł przeczytano 292 razy

Last modified: 26 grudnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content