piątek, 01 marca 2024r.

Węgiel sprawnie dociera do domów

Autor: |

Trwa realizacja wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie 1750 zł za tonę. Codziennie do składu przy ul. Warsztatowej przyjeżdża 20-tonowa ciężarówka wypełniona węglem z Bogdanki. Cały transport jest rozdysponowywany do końca dnia. Pracownicy, którzy obsługują dystrybucję od strony technicznej, w zależności od pory przybycia transportu, pracują czasem nawet do godziny 22.00.

– Na razie wydawanie węgla przebiega bez większych zakłóceń. Mieszkańcy zapisują się na konkretną godzinę, nie ma żadnych kolejek. Odbiór może być dokonany własnym transportem, wtedy tylko załadujemy węgiel. Można też skorzystać z naszej ciężarówki, co zdarza się w 9 na 10 przypadków. Dowiezienie węgla pod dowolny adres w Świdniku kosztuje wtedy 100 zł – mówi Jerzy Irsak, prezes Pegimeku.

Termin przyjmowania wniosków minął 30 listopada. Napłynęło ich koło 230. Oznacza to, że świdniczanie zamówili 345 ton węgla, ponieważ na każde gospodarstwo domowe przypada maksymalnie 1,5 tony. Dalsza procedura polega na opłaceniu faktury i odbiorze paliwa w umówionym terminie. Akcja powinna zakończyć się do końca grudnia.

Artykuł przeczytano 880 razy

Last modified: 8 grudnia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »