piątek, 23 lutego 2024r.

Weekendowe atrakcje

Autor: |

Weekend nadchodzi wielkimi krokami i zapowiada się niezwykle interesująco. Coś dla siebie znajdą najmłodsi świdniczanie, ale nie zabraknie też atrakcji dla starszych oraz kibiców sportowych.

Marsz dla zdrowia

Spacer z kijkami, zorganizowany przez Fundację „Ogrody Kultury Bez Barier” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Nadleśnictwem Świdnik, odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia.

Chętni spotkają się o godz. 10.00, przed kinem „Lot”, gdzie odbędzie się rozgrzewka, prowadzona przez instruktorkę Magdalenę Kielar. 5-kilometrowa trasa marszu wytyczona jest ścieżkami Lasu Rejkowizna. Tam też, na zakończenie spaceru, zaplanowano ognisko integracyjne. Organizatorzy przewidują  małe co nieco, można też jednak przynieść własny prowiant.
W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno ci, którzy mają już doświadczenie w chodzeniu z kijkami, jak i osoby, które dopiero chciałyby zacząć przygodę z nordic walking. Fundacja udostępni sprzęt, a instruktor wyjaśni jak poprawnie go używać.

Celem spotkania jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, integracja oraz dobra zabawa, a także zbiórka funduszy na rzecz Oskara Adamiaka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 5, który zmaga się ze skutkami dziecięcego porażenia mózgowego i wymaga codziennej rehabilitacji.

Wszyscy na mecz

W sobotę, 22 kwietnia, mecz na szczycie piłkarskiej III Ligi gr. IV. O godz. 17.00, na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 Avia Świdnik podejmie zespół Stali Stalowa Wola. Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie! Bilety do nabycia na stronie https://avia-swidnik.pl/sklep-pilka-nozna/produkt/22-04-2023-r-mks-avia-swidnik-vs-stal-stalowa-wola/?fbclid=IwAR3IBjbhrfVHaNHHduTXdOeBqUAt5HvwnwPnx4WPFvvw_MBuQGCzWRQqhp8

Poranki z bajkami

Kino „Lot” zaprasza na kolejny weekend z „Porankami”. Miłośnicy filmów rysunkowych obejrzą nie tylko zestawy polskich bajek, ale także produkcje zagraniczne.

22 kwietnia, godz. 12.00 – zestaw bajek: Miś Kudłatek (Na strychu), Reksio (Reksio malarz, Reksiowa wiosna), Bajko Bolka i Lolka (Zaklęty zamek), Pampalini łowca zwierząt (Pampalini i kondor), Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie (Tropiciele).

23 kwietnia, godz. 12.00 – „Uratuj drzewo” (W lasach Pirenejów jest coraz mniej chochlików i magicznych drzew.  Przed zagładą mogą je ocalić tylko dzieci, które znowu zbliżą się do natury; film w polskiej wersji językowej).

Bilet na „Poranek” kosztuje 15 zł. Można go kupić w kasie kina, biletomacie lub na stronie internetowej www.mok.swidnik.pl. Przypominamy, że w MOK działa również sklepik z popcornem, nachosami, słodkimi przekąskami i napojami.

Koncert gordonowski

23 kwietnia, o godz. 10.00, w sali kameralnej MOK rozpocznie się kolejne spotkanie z cyklu koncertów gordonowskich, które zaskarbiły sobie sympatię najmłodszych świdniczan oraz ich bliskich.

Niedzielne wydarzenie przeniesie jego uczestników w Bieszczady. Muzyka nawiąże do najpiękniejszych dźwięków przyrody – szumu górskich strumyków, wiatru na rozległych łąkach i tajemniczych odgłosów lasu. Koncert opiera się o teorię uczenia się muzyki E. E. Gordona i stanowi improwizację, pozwalając najmłodszym na wyznaczenie rytmu i przebiegu wydarzenia.

Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku już od kilku miesięcy oraz dla ich opiekunów. Wystąpią: Joanna Głogowska-Szychta (śpiew), Maria Krzostek (śpiew), Maksymilian Wosk (skrzypce), Michał Lewartowicz (gitara) oraz Krzysztof Redas (perkusja).

Bilety dostępne są na stronie https://biletyna.pl/koncert/Koncert-gordonowski-Rzuc-wszystko-i-jedz-w-Bieszczady/Swidnik. Ich koszt to 35 zł rodzic/opiekun oraz 20 zł dziecko.

Kobiece metamorfozy

W niedzielę, 23 kwietnia, odbędą się też „Świdnickie Kobiece Metamorfozy”, na które zapraszają Fundacja „Ogrody Kultury bez Barier” i Miejski Ośrodek Kultury. Przy okazji znów będzie można pomóc Oskarowi, uczniowi Szkoły Podstawowej nr 5.

Wyjątkowy event pozwoli paniom zbudować pewność siebie. W jego ramach zaplanowano spotkania, podczas których panie będą pracowały nad swoim wnętrzem oraz wizerunkiem. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich kobiet, niezależnie od ich wieku.

Każdej kobiecie, która zgłosiła się do projektu i przejdzie metamorfozę, zostanie wykonany makijaż i fryzura. Uczestniczki wezmą udział w sesji zdjęciowej, z której na pamiątkę otrzymają swoje zdjęcie.

Kolejnym ciekawym punktem na eventowej rozpisce będą warsztaty. Zainteresowane świdniczanki stworzą własną biżuterię z naturalnych kamieni, pod okiem specjalistki z firmy Hoilmio. Każda uczestniczka będzie mogła zabrać stworzone przez siebie rękodzieło do domu. Organizatorzy zapraszają też na bezpłatne zajęcia: MasterClass z Moniką Butryn, poświęcone wizerunkowi oraz MasterClass z Naturhouse, podczas których zostanie poruszony temat odżywiania i ciała.

W programie przewidziano też moc innych atrakcji: pokaz mody dla pań, który przygotuje Studio Krawieckie Marzeny Efir; porady wizażystek i fryzjerskie; konsultacje z dietetykiem Naturhouse; stoiska butików odzieżowych, twórców biżuterii Hoilmio oraz Pracowni Rękoczynu oferującej torby, nerki, bluzy, swetry czy czapki.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Waldemar Jakson. Wydarzenie rusza już o godz. 8:30, a potrwa do 17:30. Szczegółowy program imprezy publikujemy poniżej.

PROGRAM

Godz. 8:30-9:00 Pojawienie się pierwszych wystawców (hol główny MOK)

Godz. 9:00-15:00 Przygotowanie uczestniczek do sesji zdjęciowej

Godz. 10:00 Rozpoczęcie sesji zdjęciowych

Godz. 11:00-15:30 Warsztaty tworzenia biżuterii od podstaw z Hoimio

Godz. 12:00-14:00 MasterClass z Moniką Butryn (sala kameralna MOK)

Godz. 15:00-16:00 MasterClass z Naturhouse (sala kameralna MOK)

Występ Julii Tymberskiej, solistki Świdnickiego Zespołu Baletowego z własną choreografią oraz grupy Diament

Godz. 17:00 Pokaz Mody Marzeny Efir (sala kameralna MOK)

Godz. 17:30 Zakończenie wydarzenia

Razem latamy wyżej

Niedziela to również czas dla miłośników siatkówki. Zawodnicy PZL Leonardo Avia Świdnik  zmierzą się ponownie z drużyną KS Norwid Częstochowa. Początek spotkania o godz. 17.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7, przy al. Armii Krajowej 3.

Bilety do nabycia na stronie: https://bit.ly/3ItORmo oraz stacjonarnie w kasie kina LOT (w godz.14.00-20.00).

aw, pś, af

Artykuł przeczytano 792 razy

Last modified: 21 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »