poniedziałek, 10 maja 2021r.

Ważne rocznice na kartach historii Polski

Autor: |

Pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego ,,Moja Ojczyzna”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5, we współpracy z Urzędem Miasta Świdnik. Artystyczna rywalizacja przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Na złożenie prac mają czas do 10 maja.

Motywami przewodnimi tegorocznej edycji będą: 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, postać kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci, 100. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, 80. rocznica utworzenia Armii Andersa oraz 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego.Mamy  nadzieję, że te jubileusze  wyzwolą  w uczestnikach kreatywność, rozwiną ich wyobraźnię i zainteresowania, a także pozwolą na nowo odkryć piękno naszej ojczyzny oraz wyrazić ich dumę narodową i patriotyzm. Zachęcamy do udziału w konkursie. Liczymy na ciekawe i barwne wizje plastyczne  – mówi Bożena Zabiegły z „Piątki”, która koordynuje konkurs z Elżbietą Kulczyńską.

Dzieła będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola-klasy 0 SP, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VIII oraz szkoły średnie. Warunkiem zakwalifikowania pracy do konkursu jest jej samodzielne i indywidualne wykonanie. Natomiast format i technika pracy są dowolne. Może to być forma przestrzenna, malarstwo, rysunek, grafika, collage.

Każda  placówka oświatowa może wytypować 15 prac w  ww. kategoriach.  Powinny być one zaopatrzone w metryczki identyfikacyjne oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dzieła należy sfotografować i  przesłać do 10 maja,  na adres e-mail: bozena.zabiegly@sp5.swidnik.pl lub  elzbieta.kulczynska@sp5.swidnik.pl.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Bożena Zabiegły, numer  telefonu 606 447 699. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie  www.sp5swidnik.edupage.org. Lista laureatów, a także fotografie prac zostaną opublikowane na stronie szkoły 17 maja.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: poseł na Sejm Artur Soboń i burmistrz Waldemar Jakson.

aw, fot. archiwum GŚ

Artykuł przeczytano 252 razy

Last modified: 15 kwietnia, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?