środa, 24 lipca 2024r.

Wakacje z Małym Księciem

Autor: |

Dobrą zabawę oraz poznawanie ciekawych miejsc i rzeczy łączą dzieci uczestniczące w letnich półkoloniach pt. “Mały Książę – w poszukiwaniu wartości” realizowanych przez Centrum Usług Społecznych w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego 2024. W czterech tygodniowych turnusach bierze udział łącznie 80 dzieci ze Świdnika, w wieku od 7 do 12 lat.

Uczestnicy mieli już okazję obserwować przez teleskop konstelacje gwiazd oraz poznać budowę całego układu słonecznego. Dużo radości sprawiła im też wizyta w lubelskim Pigcasso – kreatywnym studio malowania farbami.

– Codziennie mamy zajęcia tematyczne, które wprost lub pośrednio wiążą się z książką „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery’ego. Wybraliśmy ją ze względu na wartości jakie ze sobą niesie. Każdemu dniu przewodzi też jakiś cytat z tej lektury. Dzięki uprzejmości przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Oddział w Lublinie dzieci szukały książęcej planety B-612, a w Ogrodzie Botanicznym szukaliśmy róży Małego Księcia. Byliśmy w świdnickim Aeroklubie i na lotnisku Airport Lublin, także w miejscach, gdzie zwykle pasażerowie nie zaglądają. W planach mamy kolejne kosmiczne i ziemskie atrakcje jak pokaz laserów czy wyjazd do Parku Dźwięków w Dąbrówce. Dzieci posadzą też własną roślinkę, którą będą się opiekować – opowiada Renata Elmerych z Centrum Usług Społecznych.

mk, fot. CUS

Artykuł przeczytano 56 razy

Last modified: 4 lipca, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content