poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Wakacje w mundurze

Autor: |

Choć do wakacji została jeszcze chwila, terytorialsi już zdradzają swoje letnie plany. 2 Lubelska Brygada OT przygotowała specjalną edycję szkolenia podstawowego, dedykowanego szczególnie uczniom, studentom oraz nauczycielom z naszego województwa.

Projekt „Wakacje z WOT” dla mieszkańców naszego regionu ruszy 26 czerwca. To intensywne ćwiczenia, wymagające kondycji fizycznej, zaangażowania i dużej dyscypliny.

– Szkolenie obejmuje zajęcia, między innymi, ze strzelectwa, taktyki, topografii, łączności i pierwszej pomocy medycznej. Priorytetem będzie szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią – wyjaśnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 Ukoronowaniem „Wakacji z WOT” będzie uroczysta przysięga wojskowa, którą mundurowi złożą 11 lipca. To jednak dopiero początek drogi. Przed nowymi żołnierzami-ochotnikami trzyletni cykl szkoleń, podzielony na ćwiczenia indywidualne, specjalistyczne i zgrywające. Jak dołączyć do projektu? Należy zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień, właściwej dla miejsca zamieszkania zainteresowanego i złożyć wniosek o powołanie. Można też skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub skontaktować się z mobilnymi rekruterami 2 LBOT, którzy poprowadzą cały proces rekrutacyjny.

af, fot. 2 LBOT

Artykuł przeczytano 134 razy

Last modified: 2 czerwca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?