czwartek, 18 kwietnia 2024r.

W podziękowaniu za pracę, empatię i serce

Autor: |

Pracy, którą wykonują na co dzień, nie można przecenić. Pomagają najuboższym, dbają o najsłabszych. Swoim zaangażowaniem, życzliwością i ciepłem udowadniają, że ten zawód jest ich prawdziwym powołaniem i pasją. 21 listopada obchodzili swoje święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Natomiast dzisiaj pracownicy świdnickiego Centrum Usług Społecznych spotkali się w „Lachówce”, by wspólnie świętować i integrować się. Otrzymali też symboliczne podziękowania za swój trud i poświęcenie w służbie innym.

– Ostatnie lata to droga, którą, po przekształceniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych, idziemy razem. Nie zawsze jest prosta, często bywa wyboista i z zakrętami, ale kiedy patrzę na was, myślę, że mimo tych różnych kłopotów, mamy satysfakcję ze swojej pracy. Ten uroczysty moment jest okazją, bym mógł nadrobić to, czego często, być może z powodu zaniedbania, zapomnienia czy licznych obowiązków nie robię. Chciałbym wam wszystkim serdecznie podziękować za pracę, którą wykonujecie na rzecz miasta,  jego mieszkańców i Centrum Usług Społecznych. W jednych przypadkach jest bardzo widoczna, jak na przykład praca organizatora społeczności lokalnej, ale bywa i ta codzienna, w zaciszu gabinetu. To wszystko, co robicie razem, składa się na wizerunek naszej instytucji. Bardzo to doceniam. Realizujemy zadania, które nakłada na nas ustawa, ale też szereg rzeczy, które są tylko naszym pomysłem. W wszystko dla dobra świdniczan. Jeszcze raz dziękuję  – mówił Andrzej Mańka,  dyrektor CUS. Dodał: – Władze naszego miasta nie tylko dostrzegają naszą pracę, ale też potrafią ją docenić. Dziękujemy za wsparcie, a o zabranie głosu proszę pana Marcina Dmowskiego, zastępcę burmistrza.

– W imieniu swoim i burmistrza Waldemara Jaksona, dziękuję państwu za wkład w rozwój miasta, okazywaną empatię i serce  oraz ciężką pracę, często z osobami  przeżywającymi trudności w życiu – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Pan burmistrz przyznaje nagrody w wielu dziedzinach, na przykład kulturalne, sportowe, naukowe. Chcieliśmy, by praca społeczna też była doceniona. Postanowiliśmy więc wprowadzić nagrody dla trzech najbardziej zaangażowanych osób pracujących w tej sferze. Ich uroczyste wręczenie planujemy 29 listopada, podczas sesji Rady Miasta, ale już dziś mogę zdradzić nazwiska. Wyróżnieni zostaną Ewa Mazur, Joanna Lipko i Renata Elmerych. Wielkie brawa dla pań, serdecznie gratuluję. Dodam jeszcze, że Centrum Usług Społecznych jest bardzo dobrze odbierane przez mieszkańców, co ogromnie nas cieszy.

Wieczór umiliły Zofia Makuch i Urszula Taracha z Klubu Seniora CUS, które zaprezentowały dwa skecze kabaretowe. W muzyczną podróż zgromadzonych zabrał zespół Muzyka z Kapelusza

aw

Artykuł przeczytano 408 razy

Last modified: 25 listopada, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content