wtorek, 25 stycznia 2022r.

W nowy rok z Leszczyniakami

Autor: |

Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy to zawsze gwarancja profesjonalnego przygotowania i wspaniałego widowiska taneczno-muzycznego. Tym razem zaprasza na „Koncert Noworoczny”, który odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury. Początek spotkania o godz.17.00, w sali kameralnej.

Podczas koncertu zaprezentują się wszystkie grupy taneczne zespołu. W ich wykonaniu zobaczymy tańce regionalne i narodowe, na przykład poloneza, mazura i kujawiaka. Na scenie nie zabraknie też kapeli, a Leszczyniacy zaśpiewają kilka kolęd. Widowiska dopełnią piękne, barwne i bogate stroje z rożnych regionów Polski. Zespół działa pod kierunkiem Lecha i Beaty Leszczyńskich, w strukturach MOK.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury. Wstęp wolny (w związku ze zmianą przepisów dotyczących ograniczenia liczebności widzów w salach Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, aktualnie udostępnione może być jedynie 30% liczby miejsc, przy czym do powyższego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID).  

aw, fot. Karol Czajka

Artykuł przeczytano 672 razy

Last modified: 13 stycznia, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?