poniedziałek, 20 maja 2024r.

W gronie muzycznych pierwszaków

Autor: |

„Ślubujemy: Dbać o dobre imię szkoły, godnie ją reprezentować oraz szanować jej mienie. Pilnie uczyć się gry na instrumencie, dążąc do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce. Aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły. Być dobrym kolegą, służyć pomocą innym uczniom, kierować się przyjaźnią i wzajemnym zrozumieniem. Darzyć szacunkiem nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Czerpać wzory od patronów naszej placówki. Być patriotami i szanować tradycje narodowe” – te słowa wypowiedziało ponad 30 dzieci, które złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały przyjęte w poczet uczniów klas pierwszych Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich.

Pasowania dokonała Beata Olszańska, dyrektor placówki, a w niecodziennym wydarzeniu młodym muzykom towarzyszyli najbliżsi. Podczas uroczystości, która odbyła się we wtorek, w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury, nie zabrakło krótkiego koncertu. Występ dla pierwszaków przygotowali ich starsi koledzy i koleżanki. Na scenie zaprezentowała się Pola Rybka (klarnet, op. Jeremi Zienkowski), Zuzanna Listos (pianino, op. Magdalena Cyran), Mikołaj Królik (gitara, op. Kamila Krzeszowiec), Zuzanna Wójcik (wiolonczela, op. Iwona Godzik-Ćwiek) i Barbara Guz (flet poprzeczny, op. Małgorzata Tkaczyk). Najmłodsi zrewanżowali się zaśpiewaniem piosenek „Jarzębina” i „Zagram dzieciom”.
– Pasowanie to wieloletnia tradycja naszej placówki. Przekazujemy wartości, na których nam zależy: szacunek do drugiego człowieka, tolerancja i zrozumienie. Mam nadzieję, że w takim samym, licznym gronie spotkamy się podczas rozdania dyplomów ukończenia szkoły – mówiła B. Olszańska. Dodała również, że przed uczniami lata ciężkiej pracy, radosnych, ale też i trudnych momentów. Ważne jest, by młodzi instrumentaliści nie poddawali się chwilom zwątpienia, a rodzice wspierali ich w muzycznej pasji.
aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 2472 razy

Last modified: 23 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content