poniedziałek, 26 lutego 2024r.

W. Kalinowski nowym zawodnikiem Avii

Autor: |

Avia Świdnik ma nowego piłkarza. Jest nim 29-letni Wojciech Kalinowski, który przeniósł się do Avii z Broni Radom.

Nowy nabytek świdnickiego klub, to skrzydłowy mogący grać także na wahadle. Jest to zawodnik, który podczas swojej piłkarskiej przygody zbierał doświadczenie głównie w wyższych ligach. Ma na swoim koncie kilka meczów w Ekstraklasie i I lidze. Większość spotkań rozegrał na drugoligowym boiskach, gdzie uzbierał łącznie 119 meczów.

Pierwsze juniorskie kroki stawiał w Legii Warszawa. W seniorskiej piłce przywdziewał barwy takich klubów jak: KS Łomianki, Górnik Łęczna, Legionovia, Sokół Ostróda, Pogoń Grodzisk Maz. oraz przez ostatnie pół roku Broń Radom.

– Chcę powalczyć z Avią o najwyższe cele, a więc o awans do drugiej ligi. Rywalizacja, która jest w drużynie wpłynie na mój rozwój sportowy. Jestem gotowy podjąć rękawice i przede wszystkim pomóc drużynie i sztabowi szkoleniowemu w osiągnięciu dobrych wyników. Wpływ na przeprowadzką do Avii miało to, że są to rodzinne strony mojej żony. Aktualnie szukamy stabilizacji, bo w ostatnich trzech latach mieliśmy trzy przeprowadzki. Patrzę więc na transfer do Avii nie jako na krótką przygodę, a raczej z nadzieją, że zostanę tu na dłużej. Byłem w kontakcie z trenerem Mierzejewskim od dawna. Kusiły mnie głównie oferty z drugiej lig, jednak widziałem duże zaangażowanie trenera i klubu w celu pozyskania mnie i dzisiaj cieszę się, że jestem zawodnikiem Avii – powiedział Wojciech Kalinowski.

Artykuł przeczytano 908 razy

Last modified: 18 stycznia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »