środa, 21 października 2020r.

W bibliotece o Zielonej Wyspie

Autor: |

W czwartek, gościem Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej była Jolanta Reisch. Dziennikarka i autorka książek spotkała się z młodymi czytelnikami w Filii nr 2, aby zabrać ich w podróż do Irlandii.

Pani Jolanta przeprowadziła z uczniami trzy spotkania. Każde z nich odbywało się na zasadzie prelekcji z użyciem rzutnika oraz aktywnym uczestnictwem zgromadzonych. Tematem pierwszego była Irlandia. Świdniczanie dowiedzieli się, czym są dla Irlandczyków mitologiczne elfy, wróżki, a także leprikony. Nie ominęła ich także nauka klasycznego tańca Riverdance.

– Wszystkie tematy, które przygotowałam, są oparte o moje zainteresowania. Z zamiłowania jestem podróżniczką, często bywam w Irlandii i mam nadzieję, że udało mi się zaszczepić w dzieciach chęć odwiedzenia tego kraju. Na pewno wiedzą już gdzie leży i co można tam ciekawego zobaczyć – mówi Jolanta Reisch.

Drugie spotkanie przewidziane było dla nieco starszych uczestników. Wiązało się z dziennikarską przeszłością pani Jolanty. Tematyka skupiała się wokół m. in. etyki zawodowej, fake newsów, a także tego, dlaczego ludzie wolą kłamstwo od prawdy. Była dziennikarka opowiedziała też o swoich przemyśleniach dotyczących wpływu internetu na kształtowanie się mediów i wiadomości. Ostatni wykład pt. „Snuj się snuj bajeczko” skierowany był do najmłodszych dzieci. Autorka zachęcała je do czytania książek i przedstawiała ich wartości edukacyjne. Uświadomiła także gości o istnieniu bajkoterapii oraz wyjaśniła na czym ona polega.

Na koniec, każdy z przybyłych otrzymał drobny upominek.

ao

 

Artykuł przeczytano 308 razy

Last modified: 13 października, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?