piątek, 01 marca 2024r.

Usłysz książkę

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku ma w swojej ofercie tysiące tradycyjnych książek, a także czasopisma, komiksy, gry komputerowe czy płyty z muzyką. Placówka dba również o to, by zapewnić dostęp do kultury i informacji osobom z niepełnosprawnościami.

Świdnicka czytelnia otrzymała kolejne cyfrowe książki mówione od Stowarzyszenia Larix, w ramach projektu pn. „Nagranie i nieodpłatne rozpowszechnienie cyfrowych książek mówionych dla osób z dysfunkcją wzroku”. Książki w takiej formie są już dostępne dla czytelników, a urządzenia można wypożyczyć w MediaStrefie. Czytelnia Multimedialna znajduje się w placówce przy ul. Niepodległości 13.

Czytak umożliwia odtwarzanie książek mówionych w formie dźwiękowej. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, osoby starsze, niewidome czy słabowidzące mogą wypożyczyć audiobooki. Katalog zawiera obecnie 3372 pozycje. Zadbano o zróżnicowanie tematyki książek, by każdy czytelnik znalazł coś dla siebie.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Katalog książek dostępny jest na stronie internetowej biblioteki.

Artykuł przeczytano 812 razy

Last modified: 17 kwietnia, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »