środa, 03 marca 2021r.

Uratowali remis ze Stalą

Autor: |

W kolejnym meczu sparingo­wym, podczas przygotowań do zbliżającej się wielkimi krokami rundy wiosennej, pił­karze Avii zagrali z ligowym rywalem, Stalą Kraśnik. Mimo początkowego prowadzenia gości 2:0, ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Spotkanie dość szybko otworzy­li goście, którzy już w dziewiątej mi­nucie pokonali Michała Androsiuka. Kraśniczanie byli stroną przeważa­jącą w tej części meczu i powinni do przerwy schodzić z wyższym prowa­dzeniem. Najlepszą okazję Stal miała pod koniec pierwszej połowy, ale ka­pitalną interwencją na linii wykazał się Androsiuk.

Po przerwie trener Mierzejewski wymienił dziesięciu zawodników. I tym razem goście szybko strzelili bramkę. Od tego momentu Avia za­częła przejmować inicjatywę. W 55. minucie ładnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Poleszak i zrobiło się 1:2. Świdniczanie nie dawali za wy­graną, dążąc do wyrównania. Udało się to na trzy minuty przed końcem spotkania. Jakub Cielebąk popędził prawym skrzydłem, zszedł do środ­ka na swoją słabszą lewą nogę i pięk­nym strzałem w okienko dał Avii wyrównanie. Do końca nic się już nie zmieniło i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

– Zagraliśmy na dwie jedenast­ki. Rywalizacja o miejsce w składzie wciąż trwa. Tylko Mateusz Kompa­nicki zagrał cały mecz. W pierwszej połowie mieliśmy dobre momenty. Po stracie piłki, reakcja pozostawiała nieco do życzenia. Zespół z Kraśnika dobrze nas kontrował i stwarzał sytu­acje podbramkowe. My także mieli­śmy kilka okazji i przynajmniej jedną z nich powinniśmy wykorzystać. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Oczywiście nie traktuję składów na pierwszą i drugą połowę, jako podziału na jedenastki pierwszą i drugą. Powtarzałem też chłopakom, żeby nie skupiali się na tym, ale robi­li swoje. Przez następne dwa tygodnie muszą mi wszyscy pokazać, że zasłu­gują na miejsce w składzie i to ja będę miał wówczas ból głowy, kogo wysta­wić – powiedział trener Łukasz Mie­rzejewski.

MKS Avia Świdnik – FKS Stal Kraśnik 2:2 (0:1)

Bramki: Poleszak (55), Cielebąk (87) – Mażysz (9), zawodnik testo­wany (48)

Avia: Androsiuk – Drozd, Górka, Dobrzyński, Niewęgłowski, Uliczny, Darmochwał, Maluga, Kompanicki, Oziemczuk, Białek oraz Nowak, Kuliga, Mykytyn, Kursa, zawodnik testowany, Wójcik, Zdunek, Ciele­bąk, Poleszak, Szpak

Stal: Borusiński – Łokieć, Dyszy, zawodnik testowany I, Michalak, Wolski, Zawierucha, Popiołek, Cze­lej, zawodnik testowany II, Mażysz oraz Wójcicki, Gajewski, Tadrowski, Woźniak, Bartoś, Pietrzyk, Wójto­wicz, zawodnik testowany III

MO

Artykuł przeczytano 63 razy

Last modified: 19 lutego, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?