poniedziałek, 20 maja 2024r.

Ulice w projektach

Autor: |

Działkowca, Wiejska, Poziomkowa i Jagodowa – miasto przymierza się do budowy nowych ulic. Są już pieniądze na pierwszy krok, czyli opracowanie dokumentacji.

Ulice Wiejska i Działkowca jeszcze w kwietniu były wzmacniane kruszywem drogowym w ramach pozimowych napraw. Teraz magistrat przygotowuje ich budowę. Przy obu ulicach zameldowanych jest ponad 200 osób. Mieszkańcy regularnie proszą o wybudowanie ulicy Wiejskiej, jednej z ważniejszych dróg osiedlowych w południowej części miasta. Projekt był już gotowy, jednak trzeba go uzupełnić uwzględniając podział gruntów.
– Aktualizacja jest konieczna przed rozpoczęciem budowy – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Z Poziomkową i Jagodową sprawa wygląda inaczej. W obu ulicach musi powstać kanalizacja. Powód? Położone są niżej i przy większych opadach zalewa je woda. Dlatego wzmocnienie przy użyciu kruszywa drogowego nie da zamierzonego efektu. Zamówienie dokumentacji projektowej ulic Poziomkowej i Jagodowej będzie kosztowało ok. 100 tys. zł. Pieniądze na projekty budowy czterech dróg są już zapisane w budżecie na ten rok. Na ostatniej sesji radni przegłosowali przeznaczenie środków właśnie na ten cel.
rp

Artykuł przeczytano 1871 razy

Last modified: 26 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content