sobota, 24 lutego 2024r.

Uczniowski dar serca

Autor: |

40 uczniów i nauczycieli z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej zgłosiło się do udziału w akcji krwiodawstwa, której organizatorem był Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik. Pozyskano ponad 10 litrów bezcennego płynu.

– Końcówka października i listopad to czas, w którym każdego roku następuje wzrost zapotrzebowania na krew. Duży ruch na drogach, spowodowany wyjazdami na cmentarze, sprzyja wypadkom. Zależało nam, aby w pomoc poszkodowanym, ale też chorym oczekującym na ten życiodajny lek, włączyła się również młodzież. Do akcji w PCEZ, 19 października, zgłosiło się 40 osób, krew oddały 23. To wielki dar serca i dziękujemy, że uczniowie i nauczyciele odpowiedzieli na nasz apel – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy klubu.

W listopadzie odbędą się kolejne zbiórki w placówkach oświatowych. 16 listopada zaplanowano je w I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół nr 1, zaś 22 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym.

– Liczymy, że będą tak samo udane. W szkołach zawsze spotykamy się z wielkim szacunkiem i pomocą ze strony dyrekcji, grona nauczycielskiego, uczniów. Cieszy nas to, bo młodzież to przyszłość krwiodawstwa – dodaje A. Słotwiński.

Świdnicki HDK-PCK zachęca również pozostałych mieszkańców naszego miasta do udziału w comiesięcznych akcjach. Najbliższa odbędzie się już 4 listopada. Ambulans lubelskiego RCKiK zaparkuje przed PZL-Świdnik o godz. 8.00. Chętni będą się mogli zgłaszać do godz. 12.00. Dla oddających krew klub przygotował upominki.

aw, fot. PCEZ

Artykuł przeczytano 860 razy

Last modified: 26 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »