piątek, 01 marca 2024r.

Tworzą w poszukiwaniu blasku

Autor: |

„Poezja jest poszukiwaniem blasku, poezja jest królewską drogą, która prowadzi nas najdalej” słowa Adama Zagajewskiego stały się mottem wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zostały wykonane pod kierunkiem Barbary Kasprzak i Agaty Pajdowskiej-Fijewskiej. Można je podziwiać w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Wystawa „Poszukiwanie blasku” jest prezentowana w ramach Tygodnia Bibliotek.

– Dziękujemy pracownikom biblioteki za gościnność, pomoc i życzliwość. Cieszymy się, że mamy tak cudowne miejsce, w którym możemy zaprezentować swoją twórczość. Dziękujemy, że zechcieliście Państwo być dzisiaj razem z nami, że oglądacie nasze obrazy i że się podobają, to szalenie miłe – powiedziała podczas wernisażu wystawy Barbara Kasprzak.

W ramach, którą można oglądać w galerii do 19 maja możemy znajdziemy niezwykłe kolaże, fantastyczne prace malarskie i doskonałe grafiki. Ich autorami są: Irena Dzido, Elżbieta Jakubiak, Urszula Sosnówka, Barbara Kamionka, Halina Ciechomska, Grażyna Dec, Irena Szyszka, Małgorzata Dudek, Elżbieta Jaśkiewicz, Barbara Śpiewak, Halina Ochal, Krystyna Kot, Helena Koniec, Ewa Jóźwińska, Halina Hylczuk, Halina Staszewska, Małgorzata Lewandowska Bronisława Budzyńska, Teresa Szklarz i Tomasz Warenycia.

Artykuł przeczytano 726 razy

Last modified: 12 maja, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »