czwartek, 07 grudnia 2023r.

Trwają prace nad kontraktem na śmigłowce AW-101

Autor: |

Konferencją w PZL-Świdnik rozpoczął swoją wizytę w Świdniku Prezes Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki podziękował za współpracę przy kontrakcie na AW-149 i poinformował, że trwają prace nad umową na śmigłowce AW-101.

– Dziękuję za to, że udało się wypracować wielki kontrakt na AW-149. Chcemy i pracujemy nad tym, żeby były nowe zamówienia i kontrakt na 22 śmigłowce AW-101. Będę robić wszystko, aby spiąć ten kontrakt. To niezwykle ważne. Polska armia potrzebuje wielozadaniowych śmigłowców. Dziś na współczesnym polu walki mobilność, wielozadaniowość i interoperacyjność  są niezwykle potrzebne. To właśnie dlatego inwestujemy w maszyny wytwarzane z najlepszymi specjalistami i producentami z całego świata: Amerykanami, Włochami, Brytyjczykami – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił też, że zamówienia w polskich zakładach to nowe miejsca pracy dla setek ludzi.

– Przed chwilą dowiedziałem się, że w PZL-Świdnik zatrudniono dodatkowo 500 osób. Dlaczego? Bo właśnie dokonujemy kolejnych kontraktów dla polskiej armii. Oznacza to nowe miejsca pracy i silniejszą armię – podkreślał szef rządu.

fot. PAP / Wojtek Jargiło

Artykuł przeczytano 240 razy

Last modified: 22 września, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »