czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Trilux wprowadził się do Świdnika

Autor: |

Przedstawiciele władz Świdnika oraz firm Panattoni BTS i Trilux dokonali dzisiaj wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę grupy Trilux, która powstaje w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

– Byłem zaskoczony dzisiaj rano przyjeżdżając tutaj, kiedy zobaczyłem jak szybko realizowana jest ta inwestycja. Myślę, że postępuje w dużo lepszym tempie niż działoby się to u nas, w Niemczech. Ponieważ zajmujemy się profesjonalnie światłem, pozwolę sobie powiedzieć, że fabryka powstaje niemal z prędkością światła. Dzisiejsza uroczystość bardzo ważny moment, kamień milowy w całej historii grupy Trilux. Wyrastający tu we współpracy z firmą Panattoni obiekt będzie nie tylko ośrodkiem produkcyjnym, ale również centrum rozwoju naszych produktów, administracji i logistyki.  Specjalizujemy się w projektowaniu i wytwarzaniu profesjonalnych źródeł światła dla przemysłu, biur, logistyki oraz motoryzacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Świdnika za wszechstronną pomoc w zadomowieniu się naszej firmy w tym mieście i regionie. Wierzę, że nasza obecność przyczyni się do ich rozwoju. Stworzymy tu wysokojakościowe miejsca pracy, nawiążemy kontakty kooperacyjne z lokalnymi dostawcami. Należy to do kultury postępowania naszej firmy. Stawiamy obiekt na powierzchni 50 tys. mkw. z częścią produkcyjną o powierzchni 23 tys. mkw. Będzie reprezentował najwyższe standardy zarówno co do warunków pracy, jak i troski o środowisko naturalne. Docelowo planujemy zatrudnić w nim 350 pracowników. Inwestycja będzie kosztowała 40 mln euro i będzie najdroższa w historii naszej grupy. Wybraliśmy to miejsce po długich poszukiwaniach i nabraniu pewności, że znajduje w stabilnym i bezpiecznym regionie Polski, w młodym i nowoczesnym mieście. Zachęciło nas również uniwersyteckie zaplecze sąsiedniego Lublina i obecność wielu przedsiębiorstw przemysłowych, jak również usługowych. Mam nadzieję, że z czasem staniemy się częścią waszej  lokalnej wspólnoty -mówił Hubertus Volmert, dyrektor zarządzający grupy Trilux.

– Cieszę się, że firma Trilux wybrała Świdnik jako lokalizację swojej inwestycji. Uważam, że był to dobry wybór nie tylko dlatego, że to miejsce stabilne i bezpieczne, ale również bardzo dobrze przygotowane infrastrukturalnie do realizacji podobnych przedsięwzięć. Znajdujemy się w miejscu otoczonym przez zakłady szczycące się wysoką technologią, z PZL-Świdnik, jedynym w Polsce wytwórcą śmigłowców na czele. Do ulokowania w Świdniku działalności gospodarczej zachęca również obecność lotniska z jego zapleczem do świadczenia usług cargo. Jestem głęboko przekonany, że nasze negocjacje zakończyły się efektem określanym jako win-win, a więc że obie strony mogą uznać je za sukces. Cieszę się, że mogę wziąć dzisiaj udział w tej uroczystości, ale jestem przekonany, że jeszcze bardziej cieszy się Marcin Dmowski, mój zastępca, który poświęcił wiele czasu i pracy by doprowadzić projekt do szczęśliwego finału – dodał burmistrz Waldemar Jakson.

Artykuł przeczytano 274 razy

Last modified: 15 lutego, 2024

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content