czwartek, 28 października 2021r.

Trenuj z Biegającym Świdnikiem

Autor: |

Pokażą, jak zadbać o formę i zdrowie, a przy okazji spędzić fajnie czas. Stowarzyszenie Biegający Świdnik zaprasza na wspólny trening. Spotkanie odbędzie się dziś.

To piętnasty z szesnastu treningów zaplanowanych przez świdnickich sportowców. Podobnie, jak poprzednio, spotkanie zostało podzielone na dwie części. Podczas pierwszej uczestnicy wezmą udział w slow joggingu, natomiast podczas drugiej w treningu biegowym. Nowością będą tak zwane przebieżki, czyli odcinek, podczas którego bieg przeplata się z truchtem. Nauczy ich Andrzej Więsek.

– Przebieżki zmuszają nasze ciało do większego zaangażowania energetycznego, co ostatecznie uczy utrzymywać większe prędkości przez dłuższy czas biegu. W skrócie – przebieżki nauczą cię biegać szybciej na danym odcinku – wyjaśniają członkowie „Biegającego Świdnika”.

Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 19.00. Zbiórka przy kościele pw. św. Józefa, na osiedlu Adampol. O tej godzinie rozpocznie się slow jogging. Z kolei o godz. 20.00, spod przychodni Arete, na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Klonowej, ruszy trening biegowy.

Projekt współfinansowany jest przez Gminę Miejską Świdnik, w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Organizacja imprez biegowych – upowszechnianie podstaw prozdrowotnych wśród młodzieży i dorosłych. Obejmuje 16 spotkań i jest kierowany do mieszkańców Gminy Świdnik, którzy ukończyli 16 lat.

af, fot. Biegający Świdnik

Artykuł przeczytano 208 razy

Last modified: 6 lipca, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?