czwartek, 29 lutego 2024r.

Trenowali z mistrzem

Autor: |

W dniach 18-19 lutego LKSW Dan Świdnik był gospodarzem seminarium szkoleniowego taekwon-do, które w Świdniku poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol (VIII dan).

– W szkoleniu obok reprezentantów polskich klubów wzięła udział także grupa z Anglii, którą kierował Antony Tolley VI dan. Mistrz Arsol jest z pochodzenia Filipińczykiem, na stałe mieszka we Włoszech i od kilku już lat utrzymuje bliskie kontakty z naszymi sportowcami. Mimo ukończonych 50 lat imponuje sprawnością fizyczną. Na świdnickim szkoleniu zaprezentował szereg ciekawych ćwiczeń z zakresu walki, samoobrony opartej na prostych elementach układów oraz kombinacji kopnięć z ziemi i z wyskoku. Podczas seminarium gość przeprowadził także egzamin, w wyniku którego trener zaprzyjaźnionego klubu Azja Pabianice Piotr Kowalski zdał na stopień mistrzowski IV dan – relacjonuje trener Piotr Bernat.

Już wkrótce zawodników LKSW Dan czeka kolejne ważne wydarzenie. Dobiega końca remont lokalu, który stanie się stałą siedzibą i salą treningową świdnickiego klubu po prawie 29 latach korzystania z wynajętych sal gimnastycznych w szkołach. Już niebawem zawodnicy LKSW Dan będą trenować w specjalistycznej salce przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 14.

źródło: materiały prasowe LKSW Dan Świdnik

Artykuł przeczytano 884 razy

Last modified: 24 lutego, 2023

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »