poniedziałek, 20 września 2021r.

Trenowali pod okiem mistrza

Autor: |

4 września, LKSW Dan Świdnik był gospodarzem seminarium szkoleniowego kickboxingu. Nasze miasto odwiedził Zenon Pawlikowski, trener kadry narodowej dzieci PZKB i zarazem szkoleniowiec Klubu Sportów Walki Łuków.

– Wychodzimy z założenia, że pasją najlepiej się dzielić, a nauka nigdy się nie kończy. Spotkania z trenerami z innych klubów, a nawet krajów, to u nas norma. Odświeżamy spojrzenie, cały czas poznajemy nowe rzeczy, poszerzamy wiedzę, a na dodatek miło spędzamy czas – wyjaśnia Piotr Bernat, trener LKSW Dan.

Gość, który jest posiadaczem trzeciego dana w kickboxingu, w asyście dwóch zawodniczek swojego klubu poprowadził w Świdniku trzy treningi. Odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego „Spotkania z mistrzami”.
– Podopieczni trenera Pawlikowskiego od lat udanie rywalizują w turniejach nie tylko kickboxingu, ale także boksu – mówi P. Bernat. – Nic więc dziwnego, że treningi grupy starszej poświęcono przede wszystkim technikom ręcznym i ich łączeniu z kopnięciami. W grupie młodszej łukowski szkoleniowiec zaprezentował wiele atrakcyjnych ćwiczeń, wspierających naukę sportów walki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podpisem gościa, a dwaj świdniccy zawodnicy – Wiktor Szłapa i Antoni Hawrysz – odebrali oficjalne powołania do kadry narodowej dzieci Polskiego Związku Kickboxingu.

Zapisy na nowy sezon

LKSW Dan zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia taekwon-do i kickboxingu. W Świdniku będą to grupy taekwon-do i kickboxing (różne grupy wiekowe) oraz nowa, osobna sekcja kickboxingu dla młodzieży i dorosłych. W Łęcznej, Piaskach i Milejowie można zgłosić się do grup taekwon-do i kickboxing dla dzieci i młodzieży. Zasad sztuki walki uczyć będą trenerzy: Piotr Bernat VI Dan, Piotr Żołędź II Dan, Małgorzata Ciesielska II Dan, Jakub Dańko II dan (kickboxing), Łukasz Staiński I dan, Bartłomiej Daniel I dan, Adrianna Skowrytko I Dan.

Chętni mogą się zapisać pod linkiem lkswdan.sportsmanago.pl/rekrutacja (osoby, które ćwiczyły w ubiegłym sezonie, nie muszą ponownie zapisywać się przez formularz). Wszelkich informacji udziela Piotr Bernat, pod numerem telefonu 602 351 585. Więcej na temat klubu na stronie www.lkswdan.pl.

ow, fot. LKSW Dan

Artykuł przeczytano 309 razy

Last modified: 9 września, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?