poniedziałek, 26 lipca 2021r.

Trawniki. Szkoła na finiszu, zakręt wkrótce bezpieczniejszy

Autor: |

Kończy się termomodernizacja szkoły podstawowej w Trawnikach. W najbliższym czasie zacznie się natomiast wyczekiwana przez mieszkańców budowa chodnika przy niebezpiecznym zakręcie w Oleśnikach.

Ocieplenie szkoły to jedno z największych i bardziej kosztownych przedsięwzięć w gminie – wykonawca dostanie za nie 2,26 mln zł. Część z tych kosztów – 1,9 mln zł – pokryje dotacja z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

– Trwają jeszcze energiczne prace wykonawcze, ale już cieszą nowe okna, drzwi i elewacje – informuje w mediach społecznościowych wójt Damian Daniel Baj.

Prace będą trwały również w lecie: powstanie wewnętrzny parking oraz chodniki i dojścia do szkoły.

– Mam nadzieję, że nasza największa szkoła, w której uczy się ponad połowa dzieci z terenu gminy, będzie pięknie przygotowana na początek nowego roku szkolnego – pisze samorządowiec.

Kolejna inwestycja jest właśnie w przygotowaniu. To wyczekiwana przez wielu mieszkańców budowa chodnika w Oleśnikach.

Radni zapisali przedsięwzięcie w budżecie gminy. To inwestycja, którą Trawniki zrobią wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Świdniku.

Trawniki przeznaczyły na prace 100 tys. zł. – To był warunek wspólnej realizacji inwestycji – pisze wójt D. Baj.

Wójt informuje: powstanie chodnik od zakrętu drogi w kierunku na Wieprz do przystanku oraz przejście drogowe w stronę Sołtysówki.

– Cieszę się, że wspólnie z władzami powiatu idziemy w kierunku likwidacji tego niebezpiecznego miejsca – stwierdza D. Baj.

(rp)

fot. facebook.com/daniel.baj.16

Artykuł przeczytano 521 razy

Last modified: 26 maja, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?