sobota, 19 września 2020r.

Trawniki. Budowa nowego mostu start! Będą utrudnienia

Autor: |

Zaczęła się budowa nowej przeprawy przez rzekę Giełczew w Biskupicach. Najpierw do rozbiórki poszedł stary most.

Robotnicy rozbiorą stary most i przerzucą przez rzekę nowy. Podczas prac mieszkańcy skorzystają z kładki dla rowerzystów i pieszych. Instalacja kładki już się rozpoczęła..

– Jestem w kontakcie z wykonawcą, w najbliższych dniach spotkam się z radą sołecką Biskupic, poinformujemy też parafie, policję i ośrodek zdrowia oraz inne instytucje o planowanym terminie zamknięcia starego mostu i kolejnych etapach prac – zapowiada Damian Baj, wójt Trawnik. Dodaje: – Pomimo przejściowych trudności, trzymajmy kciuki za wspaniały finał i most na kolejnych sto lat!

Na budowę tymczasowej przeprawy dla samochodów nie starczyło pieniędzy. Według szacunkowych wyliczeń, takie poszerzenie inwestycji mogłoby kosztować dodatkowe 200-300 tys. zł.

Przypomnijmy.

Starostwo Powiatowe podpisało umowę na remont w połowie lipca. Przejazdem, który jest już w bardzo złym stanie, zajmie się firma Dura z Lublina. Prace wykona za 2,57 mln zł. Gmina dokłada do inwestycji 500 tys. zł, 1,25 mln zł pochodzi z ministerialnej subwencji a resztę wyłoży powiat.

rp

(fot. D. Baj)

Artykuł przeczytano 118 razy

Last modified: 13 września, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?