niedziela, 24 września 2023r.

To warto zobaczyć jesienią! Oczywiście w kinie Lot

Autor: |

Dramaty, komedie, filmy dokumentalne i biograficzne. Jesienna odsłona Przeglądu Filmowego „To warto zobaczyć” w kinie Lot zapowiada się bardzo ciekawie. Wśród tytułów nie zabraknie zdobywców islandzkich Oscarów czy Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy polskiego kina.

Przegląd rozpocznie się 2 listopada. Tego dnia, o godzinie 17.45, kinomani obejrzą „Ból i blask”, czyli autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa. Film pokazuje kilka dni z życia wybitnego reżysera, jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Na widzów szukających historii, która wzrusza, czeka „Kobieta idzie na wojnę”. To opowieść o wojowniczce naszych czasów. Na co dzień dyryguje chórem i stara się o zgodę na adoptowanie dziecka, a w konspiracji działa jako ekologiczna aktywistka. Film zobaczymy 3 listopada, o godz. 17.45. Na liście przeglądu znalazł się też „Pavarotti”, czyli opowieść o człowieku dysponującym jednym z najbardziej niesamowitych głosów w dziejach. Miłośników dobrej muzyki zapraszamy do kina 4 listopada, o godz. 17.45. Dzień później, również o godz. 17.45 zobaczymy „Wysoką dziewczynę”, inspirowaną reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Bohaterkami produkcji są kobiety, o których często się zapomina, opowiadając o koszmarze wojny. Pierwszą piątkę zamyka „Oddech” Simona Bakera. To nostalgiczne kino, z pięknym australijskim krajobrazem w tle. Bohaterowie Bakera mierzą się z dorosłym życiem. Wnioski, które wyciągną, zostaną z nimi już na zawsze. Film zobaczymy 6 listopada, o godz. 17.45.
Drugą, przeglądową piątkę otwiera „Yuli”. To opowieść o życiu Carlosa Acosty, jednego z najwybitniejszych tancerzy baletowych ostatnich dekad. Smaczku historii dodaje fakt, że tytułową rolę odgrywa… sam Yuli! Film będzie można zobaczyć 7 listopada, o godz. 17.45. Na tych, których interesuje współczesna Korea Południowa, czeka tragikomedia „Parasite”. Projekcja obrazu zaplanowana jest 8 listopada, o godz. 17.45. „Wymarzony” to kolejny film, obok którego nie można przejść obojętnie. Produkcja opowiada o tym, jak niechciany chłopiec staje się wymarzonym. Tę historię zobaczymy 9 listopada, o godz. 19.30. Na miłośników mocnego kina, 10 listopada, o godz. 19.30, czeka „Pozwól mi upaść”. To oparta na faktach historia dwóch kobiet, ich uzależnienia od narkotyków i toksycznej przyjaźni. Tegoroczny przegląd zamyka „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, czyli historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie tylko jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów gatunku. To opowieść o sile, pasji i paradoksie, jakim była kariera Kosza. Projekcję zaplanowano na 11 listopada, o godz. 19.30.

Osoby, które chciałyby wybrać się na wszystkie filmy, mogą kupić karnet w cenie 100 zł. W kasie kina dostępny będzie również karnet za 65 zł, na pięć dowolnie wybranych tytułów. Podczas przeglądu nie zabraknie też biletów na pojedyncze filmy, w cenach: 19 zł (normalny), 17 zł (ulgowy) oraz 14 zł (grupowy).
af

Artykuł przeczytano 1522 razy

Last modified: 24 października, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »