piątek, 01 marca 2024r.

To się musiało powieś(ź)ć

Autor: |

Sobotnie późne popołudnie i wieczór upłynęły w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej i jej filiach pod znakiem wielu atrakcji, nie tylko czytelniczych. Świdnicka placówka włączyła się bowiem w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”.

W siedzibie głównej dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty  bębniarskie, które poprowadziła Sylwia Lasok, z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania bębniarka i pasjonatka ukulele. Wzięli w nich udział młodsi i starsi czytelnicy, poznając rodzaje bębnów i tworząc własne kompozycje. Zabawa była wyśmienita. To oczywiście nie jedyna propozycja MPBP. Chętni mogli też odbyć wirtualną wycieczkę, by odkryć tajemnice safari, a także wziąć udział w konkursie na interpretację fragmentu literatury podróżniczej, w którym nagrodą była Rubinowa Oponka.

W Filii nr 1 spotkali się fani mangi. Prelekcję pod hasłem „O mandze słów kilka” wygłosili Dominika i Piotr, przedstawiciele Yatta.pl Lublin, czyli wyjątkowego sklepu poświęconego kulturze japońskiej. Opowiedzieli o pochodzeniu i rodzajach mang, ich tematyce, tym, co je wyróżnia. Towarzyszyła im alpaka Fiołek, która jest maskotką sklepu.

W Filii nr 2 odbyły się warsztaty teatralne dla maluchów i ich bliskich „Tej nocy się powiedzie”. Aktorki Teatru KTO TAM? uczyły emisji głosu, wyrażania emocji mimiką i ruchem. Uczestnicy obejrzeli też w ich wykonaniu spektakl „Czerwony Kapturek”.

Natomiast Filia nr 3 świętowała w piątek. Czytelnicy rozmawiali o cudownej mocy książek, opowiadając również o tym, jak i jaka książka wpłynęła na ich życie.

aw

« z 2 »

Artykuł przeczytano 1500 razy

Last modified: 3 października, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »