poniedziałek, 20 maja 2024r.

Teatry wrócą na ulice Świdnika

Autor: |

W sierpniu do Świdnika zawita XIII edycja Spotkań Teatrów Ulicznych. Publiczność ponownie będzie miała okazję podziwiać kunszt artystów z całej Polski.

Do tej pory w naszym mieście gościliśmy teatry: Scena Kalejdoskop z Krakowa, Ósmego Dnia, Biuro Podróży i Fuzja z Poznania czy Cztery Żywioły z Chojnic. Swoje aktorskie umiejętności prezentowali również lokalni twórcy, tacy jak Teatr Pasjonaci, Puk-Puk czy Aplauz. Po dwuletniej nieobecności „Machina Teatralna” znów zawładnie Świdnikiem.
Grupy aktorskie z różnych zakątków kraju zagoszczą u nas w dniach 16-18 sierpnia. Tradycyjnie zagrają na placu Konstytucji 3 maja. Wydarzenie otworzy uliczny happening. Organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać, kto tym razem będzie gwiazdą STU. Wiadomo jednak, że prowadzą rozmowy z teatrem ognia oraz artystami z Krakowa, znanymi publiczności na całym świecie. Oprócz spektakli, na widzów czekać będą warsztaty, podczas których będzie można rozwinąć, na przykład zdolności kuglarskie i artystyczne.
– Podczas poprzednich edycji świdniczanie pokazali, że kochają teatr i że ta impreza jest dla nich świetnym sposobem do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Postaramy się, żeby i tym razem każdy znalazł coś dla siebie – mówi Anna Broda z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Spotkania Teatrów Ulicznych zostały dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury. MOK, organizator imprezy, otrzymał 57 tysięcy złotych z programu „Kultura-Interwencje 2019”.
af

Artykuł przeczytano 1328 razy

Last modified: 26 czerwca, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content