środa, 19 czerwca 2024r.

Teatralna machina ruszy w piątek

Autor: |

Najbliższy weekend w Świdniku upłynie pod znakiem Melpomeny. W piątkowe, sobotnie i niedzielne popołudnia plac Konstytucji 3 maja zamieni się w wielką scenę, na której mieszkańcom zaprezentują się aktorzy z Lublina, Krakowa i Poznania. Nie zabraknie wielobarwnych postaci, niezwykłych rekwizytów i dekoracji, pięknej muzyki oraz niezapomnianych wrażeń. Wszystko to w ramach Spotkań Teatrów Ulicznych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

– Na spotkania z teatrami zapraszamy już po raz trzynasty – mówi Anna Broda z MOK. – Wystąpią dla nas cenieni artyści, którzy przygotowali spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie kolorowo, wesoło, ale także nastrojowo i nostalgicznie. Oprócz spektakli, odbędą się również różnego rodzaju warsztaty.
Wstęp na wszystkie spektakle i warsztaty jest bezpłatny. Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programy „Kultura-Interwencje 2019”. Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie www.mok.swidnik.pl
aw, fot. Los Fuegos

Program:

16 sierpnia (piątek)
17.00 – 19.00 Warsztaty pantomimy – instruktor Adam Organista
17.00 – 19.00 Warsztaty Teatru Ruchu
18.30 Parada uliczna – start sprzed Centrum Kultury
19.00 Pantomima – pokaz powarsztatowy
20.00 Teatr Ruchu – pokaz powarsztatowy
20.30 „Spowiedź w drewnie” – spektakl Fundacji Teatroterapia Lubelska (Lublin)
Przedstawienie o gniewie świę¬tych, niezad¬owolonych ze swoich drew¬ni¬anych wcieleń, winią-cych swego (s)twórcę o brak tal¬entu.
21.00 „Infiniti” – spektakl Teatru Art Dance (Poznań)
Sztuka nawiązuje do odwiecznej walki dobra ze złem. Bohaterowie kuszeni przez piekielne istoty podejmują wyzwanie i stają z nimi w szranki.
22.00 „Peregrinus” – spektakl Teatru Kto (Kraków)
Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku, współczesnego Everymana, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji.

17 sierpnia (sobota)
14.00 – 18.30 Warsztaty teatralne i warsztaty cyrkowe
18.30 przedstawienie cyrkowe – pokaz powarsztatowy
19.00 przedstawienie „Baletowe podróże” (powarsztatowe) – Teatr Art. Dance (Poznań)
Najmłodsi widzowie na chwilę staną się tancerzami. Najważniejsze elementy przedstawienia to zachwycające kostiumy, tańce z różnych części świata, niezwykłe rekwizyty i piękna muzyka.
20.30 prezentacja multimedialna zdjęć z poprzednich edycji spotkań
21.00 Teatr Los Fuegos Lightshow (Kraków)
22.00 „Opowieści ziemi” – spektakl Teatru Los Fuegos Fireshow (Kraków)
Wyjątkowe widowisko, w którym przestrzeń wyznaczają wielkie, bajkowe, drewniane rzeźby. Pośród nich, w otoczeniu mgieł, ognia i muzyki, na oczach widzów, powstaje kolejne dzieło – rzeźba wykuta w rytm muzyki.

18 sierpnia (niedziela)
14.00 „Amore, czyli retro cyrk” spektakl Locomotora Artistic Group (Kraków)
Przedstawienie przeniesie nas do Paryża lat 20 ubiegłego wieku. Krótka i romantyczna fabuła służy zademonstrowaniu umiejętności cyrkowych artystów. Zobaczymy pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów.
15.00 – 18.00 – warsztaty taneczne
15.00 – 18.00 – warsztaty Teatru Ruchu
15.00 – 18.00 – animacje cyrkowe
18.00 „Retro turyści” Happening uliczny – Locomotora Artistic Group

Artykuł przeczytano 1572 razy

Last modified: 14 sierpnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content