poniedziałek, 20 maja 2024r.

Taniec w rytmie hitów

Autor: |

Tomasz Nakielski to 24-letni tancerz pochodzący ze Świdnika. Obecnie jest członkiem profesjonalnej grupy tanecznej „Next Dance”, która skupia najlepszych tancerzy w kraju. Jej założycielem i choreografem jest Tomasz Barański, znany między innymi z programu „Taniec z Gwiazdami”. Pod koniec sierpnia świdniczanin wystąpił u boku światowych wokalistów na Festiwalu „Magiczne Zakończenie Lata 2019”. Wydarzenie odbyło się w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach.

Na scenie zaprezentowały się dziesiątki wokalistów, między innymi Alvaro Soler, znany z piosenek „El Mismo Sol”, „La Cintura” oraz Netta Barzilai, zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Obok nich, w zjawiskowych kostiumach i energicznych choreografiach pojawił się Tomek.
– Próby do występu trwały 2 tygodnie. To czas ustawiania osób na scenie, uczenia się i „czyszczenia” choreografii. Do tego dochodzi również proces tworzenia i wymyślania koncepcji na dany występ – mówi Tomasz Nakielski.
Występowanie obok międzynarodowych gwiazd to wielkie wyróżnienie dla świdniczanina. Jednak tancerz stara się traktować ich na równym poziomie.
– Nie dzielę wokalistów na „mniejszych” i „większych”. Są to dla mnie po prostu artyści, którzy tak, jak ja, kochają być na scenie, pokazując swoją pasję w jak najbardziej profesjonalny sposób.
Dobra atmosfera i współpraca to klucz do udanych występów. Choreograf grupy jest dla 24-latka bliską osobą.
– Tomasz Barański to niezwykle profesjonalna postać w polskiej branży tanecznej. Mamy bardzo podobny charakter, dlatego czasami traktuję go jak ojca. Ma doświadczenie, dużo się od niego uczę. Dzięki temu przy większych produkcjach mogę spełniać się również jako choreograf – wspomina świdniczanin.
To nie koniec występów z gwiazdami. Tomasz jest w trakcie przygotowań do koncertu „Tribute to”, podczas których polscy wokaliści oddadzą hołd nieżyjącym artystom. Jeden z nich odbędzie się 6 października, w lubelskiej Hali Globus. Zagra 100-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą Jarosława Barowa, 50-osobowy chór oraz 10 wokalistów: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Ania Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Igor Herbut, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny oraz Janusz Radek. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością. Obejrzało je ponad 30 tysięcy osób.
Na tancerza czekają również inne projekty.
– Mam stałych artystów, z którymi pracuję już od kilku lat, ale grono wciąż się powiększa. Na pewno mnie zobaczycie! Mam bardzo dużo planów, jednak współprace i występy pojawiają się czasem bardzo niespodziewanie. Wierzę, że jeszcze wiele miłych rzeczy mnie zaskoczy – dodaje.
nat

Artykuł przeczytano 1656 razy

Last modified: 19 września, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content