sobota, 23 września 2023r.

Taneczny jubileusz

Autor: |

Od ponad trzech dekad są ambasadorami polskiego folkloru i kultury, ucząc kolejne pokolenia pieśni, melodii, a także narodowych i regionalnych tańców. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, prowadzony przez Beatę i Lecha Leszczyńskich, obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia.

Grupa powstała w 1984 roku. Przez ten czas wykształciła ponad 500 utalentowanych artystów, którzy później rozwijali swoje umiejętności, na przykład w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz w uniwersyteckich zespołach ludowych.

25 kwietnia zespół rozpocznie wielkie, trzydniowe świętowanie. Na scenie, która stanie na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta, zaprezentują się wszystkie grupy wiekowe jubilatów. Nie zabraknie też niezwykłych gości. Usłyszymy Goorala, czyli producenta muzycznego Mateusza Górnego, Orkiestrę Dętą OSP w Lubartowie pod batutą Andrzeja Zaręby i Orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

Program:

25 kwietnia (czwartek)
godz. 18.00 koncert ZTL Leszczyniacy
koncert ZTL Leszczyniacy i Orkiestry Dętej OSP w Lubartowie, pod batutą Andrzeja Zaręby

26 kwietnia (piątek)
godz. 18.00 koncert ZTL Leszczyniacy
GOORAL i ZTL Leszczyniacy

27 kwietnia (sobota)
godz. 17.00 koncert ZTL Leszczyniacy
koncert ZTL Leszczyniacy i Orkiestry PSM I st. im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku, pod batutą Stanisława Leszczyńskiego

UWAGA!
W związku z jubileuszem, w dniach 24-28 kwietnia parking między Urzędem Miasta a sklepem „Jysk” będzie nieczynny.
– W środę, o godz. 10.00 rozpocznie się montaż sceny. Prosimy więc mieszkańców o przeparkowanie aut – mówią organizatorzy.
W tym czasie będzie można skorzystać z parkingu znajdującego się za urzędem.

Fot. Golondrina Fotografia

Artykuł przeczytano 2490 razy

Last modified: 18 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »