wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Tancerze opanowali Świdnik!

Autor: |

Setki młodych i nieco starszych adeptów tańca bierze udział w VI Wojewódzkich Spotkaniach Baletowych w Świdniku. W sobotę scenę Miejskiego Ośrodka Kultury opanował taniec klasyczny. Już jutro kolejni uczestnicy zmagań zaprezentują się w wydaniu współczesnym.

Wydarzenie organizowane w Świdniku cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku, do naszego miasta przyjechali zawodnicy m.in. z Puław, Łęcznej, Lublina czy Chełma. Dużą reprezentację miał również Świdnicki Zespół Baletowy działający w MOK. Po raz pierwszy, konkurs został rozłożony na dwa dni.

– Podjęliśmy taką decyzję ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników – mówi Aneta Komsta, kierownik Centrum Kultury.

Każdy z tańców ma swój dzień. Dzisiaj swoje umiejętności prezentowali tancerze klasyczni. Jutro w szranki staną adepci współczesnych rytmów. Występy młodych zawodników ocenia profesjonalne jury, złożone z choreografów, tancerzy i instruktorów, w składzie Bartosz Penkala, Anna Żak, Barbara Dybich.

– Poziom występów z r oku na rok jest coraz wyższy. Cieszy nas, że niezbyt popularny balet, jest właśnie tak popularny w Świdniku – mówił Bartosz Penkala, przewodniczący jury.

Podczas przesłuchań konkursowych nie brakowało wielkich emocji, tremy i radości  z wygranej. Oczywiście ci, którzy zaprezentowali się najlepiej mogli liczyć na nagrody. W ręce zwycięzców powędrowały pamiątkowe statuetki, dyplomy i baletowe torby.

Artykuł przeczytano 3902 razy

Last modified: 7 kwietnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content