piątek, 01 marca 2024r.

„Szesnastki” dla medyków

Autor: |

Druga edycja wyzwania #Hot16Challenge zawładnęła internetem. W akcji biorą udział muzycy jak również osoby, które nie są związane z muzyką. Do tej pory akcję wsparło ponad 92 tysiące Polaków. Do charytatywnej zabawy dołączyli również świdniczanie, którzy nagrywają swoje wersje piosenek.

– Kto by się spodziewał, że tym razem #hot16challenge zostanie zainicjowany przez nietoperza z Chin. Mimo tego egzotycznego nalotu, podstawowe zasady się nie zmieniają. Zmieniły się okoliczności, bo tym razem musimy uratować świat – mówi Karol Poziemski „Solar”, raper i inicjator wyzwania.

#Hot16Challenge powstało w 2014 roku. Pomysł reaktywacji zbiórki narodził się 28 kwietnia bieżącego roku. Akcja polega na nagraniu 16 wersów tekstu pod dowolny bit. Następnie nominuje się do wyzwania kolejne osoby i wpłaca dowolną kwotę do zbiórki prowadzonej na stronie siepomaga.pl. Zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Do tej pory udało się zebrać ponad 3,5 miliona złotych.

Swoją cegiełkę dołożyli również świdniczanie, którzy nagrali swoje utwory. Jednym z nich jest Patryk Grzegorczyk, który wystąpił w teledysku wspólnie z przyjaciółmi, aktorami amatorskiego teatru Bohema z Lublina.

– Akcja zasługuje na pochwałę ze względu na szczytny cel i zasięgi jakie osiągnęła. Poza raperami wzięło w niej udział sporo znanych aktorów, celebrytów, a także muzyków, których twórczość nie kojarzy się z rapem. Trzeba przyznać, że ich „szesnastki” mogłyby zawstydzić niejednego rzemieślnika rapu – mówi Patryk Grzegorczyk.

Świdniczanin Dawid Skoczylas poprosił o pomoc swoich przyjaciół. Jeden z nich zajął się kręceniem klipu, a pozostali wystąpili u jego boku.

– Znamy się od wielu lat. Zaproponowałem im udział w teledysku i od razu się zgodzili. Uważam, że to super akcja. W czasie kryzysu ludzie jednoczą się, aby pomóc. Do dalszej zabawy nominowałem Nikodema Szkudlarka – mówi Dawid Skoczylas.

Nikodem to absolwent Zespołu Szkół nr 1. W wyzwaniu pokazał emocje i opowiedział o życiu. Jak sam mówi, podczas produkcji, w głowie jego „paczki” narodził się pomysł.

– Nigdy nie nagrywałem niczego w studiu, mimo to Dawid wiedział, że jestem w stanie to zrobić. Po rozmowach stwierdziliśmy, że chcemy spróbować czegoś nowego w życiu. Dzięki temu powstało „F4L CREW (Family for Life). Nie każdy z nas doświadczył w życiu ciepła rodzinnego. Postanowiliśmy stworzyć je sami i realizować nowe wyzwania, wspólnie jak bracia – mówi Nikodem Szkudlarek.

W niecodziennej wersji możemy posłuchać również Monikę Kowalczyk. Przy tworzeniu utworu pomógł jej Rafał Jaworski „Javeure.”, który stworzył bit. „Szesnastka” wokalistki cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów.

„Trzeba zrobić z tego piosenkę – popracuj nad tym…”, „Nie znałam Cię w takim wydaniu, genialne!”, „Jak ja bym chciała słyszeć Cię w takich rzeczach, pasujesz tam!”, „Proszę nagraj więcej niż 2 minuty!” – pisali internauci.

Zbiórka akcji jest dostępna na stronie internetowej: www.siepomaga.pl/hot16challenge.

nat

Artykuł przeczytano 1734 razy

Last modified: 6 czerwca, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »