sobota, 24 lutego 2024r.

Szczęśliwa trzynastka Świdkonu

Autor: |

Od ponad dekady przyciąga miłośników fantastyki i pokrewnych z nią dziedzin udowadniając, że do dobrej zabawy wystarczy czasem gra planszowa. Świdnicki Klub Fantastyki „Obelisk”, działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury, po raz trzynasty organizuje konwent Świdkon. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia jest „przygoda”.

Konwent odbędzie się w dniach 27-29 marca. Miejsce wydarzenia wciąż jest owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, jak będzie wyglądać.

– Tegoroczny Świdkon będzie utrzymany w konwencji fantasy. Bohaterowie reprezentujący uczestników wyruszą na wyprawę pod nazwą „Przygoda”. Podczas niej będą zmagali się z różnymi przeciwnościami losu, mając nadzieję na wielką nagrodę – zdradza Klaudia Misiurek, koordynator wydarzenia, i dodaje: – Uczestnikami spotkań są osoby w różnym wieku, a ostatnie edycje pokazały, że impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku przewidujemy, że na konwent przyjedzie nawet 350-400 osób.

Giełda pomysłów

Jak co roku, na uczestników konwentu czekają konkursy, prelekcje, sesje RPG, LARP-y, turnieje gier karcianych, planszowych i bitewnych oraz bogato wyposażony Games Room.

– Chcemy zebrać wszystko,  co najlepsze z poprzednich edycji i sprawić, by było to jeszcze ciekawsze. Oprócz wspomnianych punktów programu uczestnicy będą mogli uformować niewielkie drużyny i wspólnie brać udział w pobocznych zadaniach, gdzie do zdobycia czekają na nich tajemnicze nagrody – wyjaśnia K. Miusiurek.

Osoby chcące dołożyć swoją cegiełkę do przygotowania wydarzenia, mogą zgłosić pomysł na to, co jeszcze powinno znaleźć się w programie. Wystarczy wejść na stronę www.swidkon.org, w zakładkę „Zgłoś punkt programu” i wypełnić ankietę. Organizatorzy czekają na propozycje do 16 marca. Autorzy pomysłów otrzymają darmową wejściówkę na cały konwent.

– Jak co roku tworzyć można warsztaty, prelekcje, konkursy czy sesje RPG. Gorąco zachęcamy uczestników do zgłaszania swoich aktywności, bo to one tworzą konwent – dodaje Klaudia Misiurek.

Bilety na wydarzenie kosztują 15 zł, niezależnie od dnia wejścia.

af

fot. www.facebook.com/Swidkon

Artykuł przeczytano 1290 razy

Last modified: 28 lutego, 2020

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »