środa, 19 czerwca 2024r.

Szachiści do boju!

Autor: |

24 listopada, na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Dwa dni później młodzi szachiści zmierzyli się w zawodach drużynowych o Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego.

O Mistrzostwo Szkoły zawalczyło 20 zawodników. Łącznie rozegrali 7 rund, w tempie 10-minutowym. Pierwsze miejsce zdobył Dominik Garbacz (kl. 7B), drugie Kajetan Gadomski (kl. 3C). Trzecie miejsce wywalczył Franciszek Nużka (kl. 3C).
W zawodach o Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego zagrały cztery drużyny: SP z Bystrzejowic, SP nr 3 oraz dwie drużyny SP nr 7.
W klasyfikacji końcowej zwyciężył zespół A SP nr 7 (Alicja Opalińska, Kajetan Gadomski, Franciszek Nużka i Bartosz Najda). Drugie miejsce zajęła grupa B SP nr 7 (Klaudia Smyk, Bartosz Winiarczyk, Jakub Kosik i Adam Zborowski). Opiekunem obu drużyn jest Ireneusz Keller. Trzecią lokatę wygrali reprezentanci SP z Bystrzejowic, których opiekunem jest Wiesław Hereć. Czwarte miejsce zdobyła SP nr 3, pod opieką Grzegorza Dejko.
Zawodnicy SP 7 uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 5 grudnia w Zamościu.
Sukces w SzachMaksie
Powody do radości ma również Jakub Bereza z klasy 5B, z SP nr 7. Zawodnik wziął udział w II edycji SzachMaksa, internetowego konkursu szachowego. Uczeń zdobył 1. miejsce w województwie lubelskim i 2. w Polsce.
Dobre wyniki w konkursie uzyskali również Franciszek Nużka, w kategorii klas trzecich oraz Marysia Kramarz, na poziomie klas siódmych. Ich nagrodą jest darmowy udział w III edycji SzachMaksa, który odbędzie się w marcu.

nat, fot. SP nr 7

Artykuł przeczytano 1302 razy

Last modified: 28 listopada, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content