czwartek, 07 grudnia 2023r.

Świętują małżeńskie jubileusze

Autor: |

…i ślubuję ci miłość, wierność oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci – te piękne słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedzieli pół i więcej wieku temu. Pamiętają je jednak tak dokładnie, jakby zdarzyło się to zaledwie wczoraj. Pary obchodzące wspaniałe jubileusze zgromadziły się dzisiaj w Urzędzie Miasta, by z rąk burmistrza Waldemara Jaksona odebrać medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadawane przez prezydenta RP.

– Drodzy Jubilaci, ta uroczystość ma charakter niecodzienny, ale jakże ważny zarówno dla Państwa, jak i dla nas – gospodarzy tego spotkania. Minęło już ponad 50 lat, od kiedy zdecydowaliście się wspólnie iść przez życie, zawierając związek małżeński, przysięgając sobie miłość, wierność i przyjaźń. Dzisiaj jesteśmy świadkami, że słowa Waszej przysięgi małżeńskiej zostały złożone w pełni świadomie i z dużą odpowiedzialnością za dalsze życie i przyszłą rodzinę. Dzień uroczystości ślubnej uważa się za jedną z najważniejszych i niezapomnianych chwil w życiu każdego młodego człowieka, a obecność dzisiejszych dostojnych Jubilatów potwierdza, że słowa przysięgi małżeńskiej zostały wówczas złożone z pełną odpowiedzialnością  za dalsze dorosłe życie. Z dużym przekonaniem mogę powiedzieć, że godnie i należycie wywiązywaliście się ze swoich obowiązków, a codzienność i praca zawodowa nie przeszkodziły Wam, by łączyć ją z odpowiedzialnością i troską o rodzinę. W dotychczasowym życiu byliście Państwo wzorem dla swoich bliskich, a dziś także dla nas, wzorem miłości, przyjaźni, życzliwości i pracowitości, za co otrzymujecie szacunek i uznanie. Życzę dalszych lat wspólnego życia w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym – mówił burmistrz Waldemar Jakson, który dziękował również zgromadzonym parom za wkład, rozwój i budowę naszego miasta, podkreślając, że nie byłoby Świdnika bez ich wysiłku i ciężkiej pracy.

W ten wyjątkowy dzień także jubilaci złożyli sobie uroczyste podziękowania za okazaną miłość i opiekę. Przyrzekli też, że uczynią wszystko, by ich dalsze małżeństwo było nadal zgodne i szczęśliwe.

50. rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzą: Krystyna i Czesław Franczakowie,  Maria i Edward Gęśla, Grażyna i Zbigniew Jakubowscy, Elżbieta i Andrzej Jędruszczakowie, Maria i Edward Kogut, Marianna i Stanisław Kotowscy, Halina i Andrzej Krupa, Teresa i Józef Kukuryka, Stanisława i Zenon Kutrzepa, Henryka i Czesław Łachmańscy, Anna i Tadeusz Mazurowie, Krystyna i Jerzy Mordelowie, Wiesława i Marian Pędzisz, Teresa i Marian Pietrzykowie, Henryka i Zbigniew Sidorowie, Zofia i Marian Sternikowie.

Pary, które świętują ponad 50 lat wspólnej drogi: Bożena i Zbigniew Chapuła, Lucyna i Ryszard Niziołek, Teresa i Marian Pytka, Stanisława i Stanisław Sowul, Maria i Mikołaj Staniakowie, Halina i Stanisław Sulowscy, Wacława i Stanisław Szewczakowie (51 lat); Henryka i Władysław Michna (53 lata); Elżbieta i Zdzisław Kardasiewiczowie, Teresa i Stefan Kasperkowie (55 lat);  Zofia i Zygmunt Smolińscy (56 lat); Zofia i Roman Franczakowie (57 lat); Joanna i Adam Fila (58 lat).

Dyplomy z okazji 55-lecia pożycia małżeńskiego odebrali Gabriela i Marian Wójcikowie (medale nadane w 2018 r.)

W spotkaniu wzięli też udział najbliżsi, przyjaciele i znajomi par, którzy gratulowali im tylu wspólnie przeżytych lat. Muzyczno-taneczną niespodziankę i prezent przygotowały dla świętujących panie z zespołu UTW „Seniority”, działającego pod kierunkiem Edyty Sochy.

– Od półwiecza zawsze razem, wspólne dni, miesiące, lata. Radość, szczęście, czasem smutek, miłość, która wszystko splata. Wielka siła i potrzeba, zapał, który pokazuje jak wygląda szczęście w życiu, jak to szczęście się buduje. Wasz szacunek i cierpliwość wychowały pokolenia. Jak zachować się uczyły, w chwilach ciszy i zwątpienia. Dzisiaj dumni być możecie ze swej pracy, swej wartości. Niechaj dla Was silnym nurtem płynie rzeka pomyślności. Mnóstwo zdrowia Wam życzymy, bądźcie silni i wytrwali. To jak godnie iść przez życie, wyście wszystkim pokazali. Kochani Jubilaci, w tym szczególnym dniu składamy Wam najserdeczniejsze życzenia samych niezapomnianych chwil i doczekania w szczęściu kolejnych lat – podsumowała uroczystość prowadząca ją Izabela Pilecka ze świdnickiego USC.

aw

« z 3 »
« z 2 »

 

Artykuł przeczytano 453 razy

Last modified: 23 września, 2023

WordPress PopUp Plugin

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »