czwartek, 02 grudnia 2021r.

Święto Niepodległości u przedszkolaków

Autor: |

Dzieci z Przedszkola nr 3 co roku przygotowują piękne obchody Święta Niepodległości. Nie inaczej było i tym razem. Tradycyjnie zapaliły znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza, oglądały filmy i prezentacje o tematyce patriotycznej, wykonały prace plastyczne i włączyły się do akcji ,,Szkoła do Hymnu”. Wszystkie przedszkolaki utworzyły w ogrodzie placówki flagę Polski. Poszczególne grupy organizowały również wewnętrzne uroczystości.

Na przykład „Sówki” zapoznały się z Kodeksem Młodego Patrioty, rozmawiając o swoich obowiązkach  wobec Ojczyzny i uroczyście ślubując przestrzegać Kodeksu.  Przygotowały też wieczornicę patriotyczną, którą można obejrzeć na stronie http://j2b.swidnik.sam3.pl/galerie-87-wieczornica_patriotyczna_u_sowek.html. Natomiast w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, wraz z grupą „Kleksiki” wykonały pocztówki dla bohaterów narodowych.

Najmłodsi świdniczanie przyłączyli się również do akcji „Murem za polskim mundurem”. „Sówki” narysowały dla żołnierzy i policjantów laurki z podziękowaniem za ich ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny i troskę o nasze bezpieczeństwo.

– Zaangażowanie dzieci było tym większe, że dobrze znają osoby, które pracują w polskim wojsku. Mama Blanki, nie raz przyprowadzała ją do przedszkola w wojskowym mundurze, gdyż należy do Wojsk Obrony Terytorialnej, a tato dziewczynki też ma ,,żołnierską pracę”. Prace nad kolejnymi podziękowaniami i laurkami trwają nadal w wielu grupach – mówi Renata Wójcik, dyrektor P nr 3.

11 listopada delegacja przedszkolaków i rodziców z panią dyrektor brała udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci licznie, jak co roku, wystartowały również w XIX Biegach Niepodległości. Zwycięzcą I biegu został Olek Sokołowski z grupy „Kaczuszki”.

ow, fot. P nr 3

Artykuł przeczytano 443 razy

Last modified: 22 listopada, 2021

Registration

Zapomniałeś hasło?