środa, 24 kwietnia 2024r.

Święto brydża

Autor: |

Świdniku rozegrano otwarty turniej par w brydżu sportowym. Spotkanie odbyło się w ramach 9. Grand Prix Lubelszczyzny.

W zawodach, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury, wzięło udział 52 brydżystek i brydżystów z całego województwa, w tym dziewięciu ze Świdnika. Rywalizowano w czterech sesjach, po 10 rozdań w każdej. Po emocjonującej rywalizacji wyłoniono najlepsze pary turnieju. Pierwsze miejsce zajęli Piotr Waniurski ze Skawiny i Wojciech Okuniewicz z Łęcznej, drugie przypadło Wiesławowi Pawelcowi i Andrzejowi Potrzyszczowi z Zamościa. Na ostatnim stopniu podium uplasowali się Jarosław Kaczorowski z Łęcznej oraz Michał Świdziński z Kraśnika.
Drużyny, oprócz medali, otrzymały nagrody ufundowane przez burmistrza Waldemara Jaksona. Przyznano też Puchar Starosty Świdnickiego dla najlepszej pary z powiatu świdnickiego. Zdobyli go Dariusz i Julia Grodzcy.
– Gratuluję wszystkim uczestnikom tej niełatwej dyscypliny sportowej. Cieszę się, że już po raz kolejny mogliśmy gościć sympatyków brydża i mam nadzieję, że przyszłoroczne, jubileuszowe Grand Prix Lubelszczyzny również odbędzie się w Świdniku – podsumował burmistrz Waldemar Jakson.
Zawody zostały zorganizowane przez zamojskie stowarzyszenie proActiv przy wsparciu LZBS.

mo, fot. Jacek Gański

Artykuł przeczytano 1359 razy

Last modified: 31 maja, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content