sobota, 24 lutego 2024r.

Święta godne a nie głodne

Autor: |

Pod koniec tygodnia ruszy zbiórka żywności, zorganizowana przez Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, w ramach akcji „Święta godne a nie głodne” odbywającej się pod patronatem Banku Żywności w Lublinie.

To już 26. edycja działań, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Wolontariusze komitetu oraz młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 3, prowadzonego przez Katarzynę Radek, dyżurować będą w świdnickich sklepach. W piątek, 25 listopada, spotkamy ich w godz. 16.00-19.00, zaś w sobotę, 26 listopada, w godz. 10.00-18.00, w następujących punktach: „Biedronka” (ul. Wyszyńskiego 22, ul. Kosynierów 2, ul. Skarżyńskiego 1), PSS Społem („Berlinek” ul. Okulickiego 11, „Ziarenko” ul. Kosynierów 10), „Stokrotka” (ul. Racławicka). Do specjalnych koszyków będzie można wrzucać produkty spożywcze. Najbardziej preferowane to: olej, cukier, mąka, ryż, makaron, konserwy, majonez, przetwory owocowe i warzywne, słodycze.

– Liczymy na ofiarność naszego społeczeństwa, które do tej pory nigdy nas nie zawiodło. W dzisiejszych trudnych czasach, kiedy wielu osobom żyje się ciężko, to wsparcie jest bardzo potrzebne. Dzieląc się swoimi zakupami, sprawimy, że ludzie ubożsi, starsi, samotni, chorzy, będą mogli godnie i radośnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Z góry dziękujemy za okazaną życzliwość – mówi Kazimierz Czapla, prezes Komitetu Pomocy SOS „Solidarność”.

Pomóż online

26. edycja, podobnie jak poprzednia, oprócz możliwości zaangażowania się w akcję stacjonarnie, pozwala wesprzeć zbiórkę online. Darowiznę, która zostanie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, można wpłacić poprzez stronę http://zbiorkazywnosci.pl/

aw

Artykuł przeczytano 956 razy

Last modified: 23 listopada, 2022

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »