środa, 19 czerwca 2024r.

Świdnik szykuje się do świąt

Autor: |

Nasze miasto zalśni tysiącami światełek i nie tylko. Wszystko za sprawą świątecznych iluminacji oraz ozdób, których montaż rozpoczął się w poniedziałek.

Tradycyjnie, świąteczne ozdoby pojawią się na latarniach przy ul. Wyszyńskiego i Niepodległości. Dekoracje rozjaśnią też miejską fontannę oraz skwer przy Centrum Kultury. Tak, jak  w poprzednim roku, w okolicach sądu staną trójwymiarowe iluminacje w kształcie bombek. Ducha świąt Bożego Narodzenia obudzi również choinka na placu Konstytucji 3 maja.

Wśród świątecznych dekoracji będą też nowości. Na placu w centrum miasta pojawią się niezwykłe bombki w rozmiarze XXL, wykonane z tworzywa odpornego na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

– Mają 60 cm średnicy i są w czerwonym kolorze. Dziesięć rozmieścimy w różnych miejscach na placu Konstytucji, na przykład na trawniku. Dodatkową ozdobą będzie bombkowa piramida, która również stanie w centrum miasta. Mamy nadzieję, że nowe dekoracje spodobają się mieszkańcom – mówi Karol Łukasik z Urzędu Miasta.

Iluminacje będą zdobiły Świdnik do końca stycznia.

af

No Images found.

Artykuł przeczytano 1528 razy

Last modified: 6 grudnia, 2019

Registration

Zapomniałeś hasło?

Zmień język »
Skip to content